تظاهرات در عربستان حرام اما در کویت لازم است!

به گزارش ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،

درحالیکه هرگونه تظاهرات و تجمع در عربستان از نظر مقامات سعودی و مبلغان وهابیت در این کشور جرم و گناه به شمار می آید؛ مفتی وهابی سعودی، کویتی ها را به تظاهرات ضد امیر کویت دعوت کرد.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز، “محمد العریفی” در اظهاراتی متناقض با سیاستهای داخلی مبلغان و مسئولان سعودی، خطاب به کویتی‌ها مدعی شد: “باید با کسی که به صورت مسلحانه ضد مسئول قانونی خود قیام می کند، قبل از جنگ گفت و گو کرد”.

العریفی در ادامه این اظهارات خود که از طریق حساب کاربری او در تویتر منتشر شده، امیر کویت را فاقد صلاحیت دانست و گفت: “بنابراین تعامل با کسی که به صورت مسالمت آمیز ضد مسئولی که شرایط لازم را برای این مقام ندارد دست به اعتراض زده، چگونه باید باشد”.

حمایت این مفتی سعودی از جریانهای سلفی وهابی ضد امیر کویت درحالی صورت می گیرد که هرگونه تظاهرات، تجمع و اعتراض در عربستان از نظر خاندان سعودی و مبلغان و مفتی های وابسته وهابی به این خاندان جرم و گناه به شمار می آید.

همچنین این اظهارات العریفی درحالی مطرح می شود که تظاهرات و تجمع‌های مسالمت آمیز مردم شیعه شرق عربستان که از سال گذشته و همزمان با انقلابهای عربی برای درخواست حقوق پایمال شده خود و اعتراض به تبعیض‌ها شدت گرفته، با پاسخ مسلحانه نیروهای امنیتی و گارد ویژه سعودی مواجه شده، به صورتیکه تا کنون ده ها تن از ساکنان این منطقه به ضرب گلوله شهید و یا مجروح شده اند.


باشگاه خبرنگاران

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. جاوید گفت:

    برادر کفن‌پوشم سلام.حالت خوب است؟!قضیه تجاوز دو مامور رسمی عرب در رسمی‌ترین مرکز دولتی عربستان یعنی گیت بازرسی فرودگاه عربستان را شنیده‌ای؟رگ غیرتت باد نکرد؟مثل اینکه رگ غیرت تو هم انتخابی کار میکند!!اگر این تجاوز توسط مامور اسراییلی به یک نوجوان فلسطینی شده بود الان توی صف ثبت نام برای اعزام به غزه بودی…کجاست آن مرد قانون که برای یک قدم زدن ظریف با کری طلب مرگ میکرد؟ آیا الان وقت مردن نیست؟!؟کجایند آن فتوا دهندگانی که با دیده شدن چند تار موی زنان، خودشان را پاره میکردند؟! آیا فتوادانشان پاره شده؟! حاجی زیارت قبول…خوب پسرت را بردی تا معنویتش را تکمیل کند.تو اگر غیرت داشتی مگر فرودگاه را ترک میکردی؟!!باور کنید دولت هم کاری نخواهد کرد. چون زمزمه ها بلند است که ماموران عرب گفته‌اند این بار اولمان نیست. حتی با زائران زن ایرانی هم اینکار را کرده‌ایم…و با شنیدن این حرفها، مسئولین ما لااقل برای مبرا کردن حاج خانمها قضیه را ماسمالیزه خواهند کرد.حاج آقا زیارت قبول. سعیکم مشکور.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن