جدیدترین آمار رده‌بندی فروش گوشی های هوشمند در جهان

گردآوری شده توسط گروه فن آوری اطلاعات ممتاز نیوز

موسسه تحقیقاتی آنالیتیکس گزارش داد که در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ برای اولین بار میزان فروش گوشی هوشمند از مرز ۲۵۰ میلیون دستگاه فراتر رفت.

موسسه تحقیقاتی آنالیتیکس گزارش داد که در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ برای اولین بار میزان فروش گوشی هوشمند از مرز ۲۵۰ میلیون دستگاه فراتر رفت.

براساس آمار در طول سه ماهه سوم سال‌جاری میلادی ۲۵۱/۴میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسیده است.

در میان همه تولیدکنندگان، سامسونگ با فروش ۸۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند بیشترین سهم را به خود اختصاص داد و جایگاه اول تولیدکنندگان گوشی را در اختیار خود گرفت.

میزان فروش گوشی توسط سامسونگ بیش از دو برابر اپل بوده است.

اپل اعلام کرده که در سه ماهه سوم سال‌جاری میلادی ۳۳/۸میلیون دستگاه آیفون در سراسر جهان به فروش رسانده، این درحالی است که فروش گوشی در مدت مشابه سال ۲۰۱۲ حدود ۲۷ میلیون دستگاه بوده است.

اپل میزان فروش آیفون‌های ۵S و ۵C را ۹ میلیون دستگاه در طول سه روز پس از عرضه اعلام کردهاست.

به این ترتیب سهم اپل از ۱۵/۶درصد در طول سه ماهه سوم سال قبل به ۱۳/۴درصد در طول تابستان سال‌جاری کاهش
یافته است.

در این میان شرکت چینی هوواوی نیز توانست سهم بازار گوشی‌های هوشمندش را از ۴/۴ درصد در یک‌سال قبل به بیش از پنج درصد برساند و در جایگاه سومین تولیدکننده گوشی در دنیا تبدیل شود. گزارش‌ها حاکی است، هوواوی در طول سه ماهه سوم سال نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۶۷ درصد رشد همراه بوده است.
شرکت ال‌جی نیز در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ سهم خود را در بازار گوشی‌های هوشمند با فروش ۱۲ میلیون دستگاه به پنج درصد رساند و لنوو با فروش ۱۰/۸میلیون دستگاه، ۴/۳ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داد و در رده پنجم جدول نشست.

فروش گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان ۲۵۱/۴میلیون دستگاه برآورد می‌شود که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل با رشد ۴۵ درصدی همراه شدهاست.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ