خوابیدن به سمت چپ یا راست آپنه تنفسی را کاهش می‌دهد

پیشنهاد از طریق پیامک

یک متخصص بیهوشی گفت: آپنه تنفسی در حالت طاق باز بیشتر اتفاق می افتد و اگر فرد به سمت راست یا چپ بخوابد کمتر دچار آن می شود. آپنه تنفسی تا ۵ ثانیه عوارضی ایجاد نمی کند ولی بیش از ۵ ثانیه حتما باید درمان شود.

دکتر ایرج قربان دایی گفت: آپنه تنفسی در بین افراد شایع بوده و در این بیماری فرد حین خواب دچار قطع تنفس می شود. آپنه به دلایل متعدد بروز می کند، حدود ۱۰ درصد مربوط به مغز بوده و ۹۰ درصد نیز به عوامل محیطی باعث بروز آن می شود.

وی با بیان اینکه این بیماری تنها درکشور ما شایع نیست، افزود: نزدیک به ۱۸ میلیون نفر در آمریکا به آپنه تنفسی مبتلا هستند. در کشور ما نیز ۱۰ درصد مردم به این بیماری مبتلا هستند.

این متخصص بیهوشی اظهار کرد: این عوارض شامل بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا است. این حالت رگهای تغذیه ای قلب را تنگ کرده و حتی منجر به مرگ می شود.

وی خاطرنشان کرد: در درمان این بیماری اعمال جراحی توصیه نمی شود و درمان باید به صورت طبی انجام شود. در کلینیک های خواب به این افراد تمریناتی داده می شود تا از بروز این حالت جلوگیری شود.

گردآوری این مطالب توسط جستجوگر خبری پورتال روز نو roozeno.com

ارسال پیامک به پورتال روز نو


roozeno – روز نو ، پورتال جامع و خبری ایرانیان سراسر جهان » مقالات و تازه های پزشکی

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. سیدداودالفتی گفت:

    بانام خدا-وباسلام و احترام-خوابیدن به سمت چپ یاراست می تواند آپنه تنفسی راکاهش دهد به شرط اینکه بینی و دهان تان به سمت زمین باشد./باتشکر۹۲/۸/۱۶

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ