دبیر انجمن صنفی CNG کشور خبر داد: جایگاه‌های CNG در آستانه تعطیلی

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

دبیر انجمن صنفی CNG کشور خبر داد: جایگاه‌های CNG در آستانه تعطیلی

دبیر انجمن صنفی CNG کشور خبر داد:
جایگاه‌های CNG در آستانه تعطیلی

پرشین خودرو: دبیر انجمن صنفی CNG کشور گفت: عدم ابلاغ افزایش کارمزد جایگاهها، تداوم بدهی‌ها و در نتیجه قطع گاز جایگاههای CNG را در پی داشته که این موضوع موجبات تعطیلی تدریجی آنها را فراهم آورده است.

به گزارش ممتازنیوز، مرتضی ابراهیمی‌مقدم دبیر انجمن صنفی CNG کشور در خصوص علت تعطیلی برخی جایگاه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر جایگاه‌ها در وضعیت نامطلوب اقتصادی قرار دارند و دلیل آن این است که علیرغم گذشت بیش از ۳ سال از اجرای هدفمندی یارانه‌ها، کارمزد آنها هیچ تغییری نداشته در حالی که هزینه دستمزدها ۶۱درصد و هزینه نگهداری و تعمیرات جایگاه‌ها ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: عدم افزایش کارمزد جایگاهها در بیش از ۳ سال گذشته، باعث شده که جایگاهها در وضعیت بسیار نامطلوب به لحاظ ایمنی قرار داشته باشند و همچنین ناتوانی جایگاه داران در پرداخت بدهی‌ها منجر به قطع گاز آنها شده و جایگاه‌ها را یک به یک در آستانه تعطیلی قرار داده است.
ابراهیمی‌مقدم چاره کار و حل مشکل جایگاه‌های CNG را منوط به تشکیل جلسه شورای اقتصاد و اجرایی شدن بند ۱۹-۳ قانون بودجه امسال در جهت افزایش کارمزد جایگاه‌ها دانست و توضیح داد: با وجودی که بیش از ۱۱ ماه از سال می گذرد این بند از قانون اجرا نشده و نوبخت نیز به عنوان دبیر شورای اقتصاد مدتهاست که درخواست برگزاری جلسه شورای اقتصاد را به رئیس جمهور و معاون اول اعلام کرده و هنوز پاسخی در این رابطه از نهاد ریاست جمهوری دریافت نکرده است.
وی تصریح کرد: اواخر مهر ماه وزیر نفت پیشنهاد دو برابر شدن کارمزد جایگاه‌های CNG را به نوبخت ارائه کرد اما تا کنون که بیش از ۴ ماه ازاین موضوع می گذرد، خبری از برگزاری جلسه شورای اقتصاد برای اجرایی شدن آن نیست.
دبیر انجمن صنفی CNG کشور به ایلنا گفت: موضوع دو برابر شدن کارمزدها مربوط به سال جاری بوده و جایگاهداران در سال آتی با افزایش حداقل دستمزد، ضریب مالیات بر ارزش افزوده و تورم سالیانه روبرو هستند اما همین مبلغ افزایش کارمزد تا حدی می‌تواند معضلات جایگاه‌داران را حل کند.
وی از رئیس جمهور و معاون اول ایشان درخواست کرد که تا با برگذاری جلسه شورای اقتصاد تا قبل از پایان سال و همچنین اجرای بند ۱۹-۳ قانون بودجه نسبت به رفع مشکلات جایگاه‌داران CNG اقدام مقتضی صورت گیرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ