درآمد ۸۲ هزار میلیارد تومانی هدفمندی‌ یارانه‌ها در بخش حامل‌های انرژی

۲۸م آذر ،

چکیده: وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به درآمد ۸۲ هزار میلیارد تومانی اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها در بخش فروش حامل‌های انرژی گفت: از این رقم ۵۲ هزار میلیارد تومان به سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها و ۲۹ هزار میلیارد تومان به شرکت‌ها و صنایع پرداخت شد.

سیدشمس‌الدین حسینی در دومین سالروز اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها با اشاره به این‌که همه نقدهای مطرح شده درمورد قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها کارشناسی نبوده است گفت:‌در زمان اجرای این قانون وزیر اطلاعات به ما گفت که اگر آشوب اجتماعی شود چه کنیم من در جواب گفتم که ما مشکلی با مردم نداریم. باید مشکل را بین خود حل کنیم.

او با اشاره به این‌که سال ۱۳۹۰ یکی از منضبط‌ترین سال‌های پولی در کشور محسوب می گردد گفت:‌امروز وقتی از اقتصاد مقاومتی صحبت میکنیم مجدا بحث می گردد بار دولت سنگین شود در حالی که باید در بحث اقتصاد مقاومتی به مواردی مانند افزایش بهره وری و صرفه جویی فکر کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که اگر هدفمندی‌ یارانه‌ها اجرا نمی‌شد برای تامین سوخت هواپیماها دچار مشکل می‌شدیم افزود: در حوزه امنیت غذایی هم هدفمندی‌ یارانه‌ها موثر واقع شده است.

حسینی با اشاره به این‌که در حال حاضر میزان اضافه برداشت دولت از بانک مرکزی یا همان تنخواه حدود پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است گفت: ما حدود ۸۲ هزار میلیارد تومان ناشی ازا جرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها پول پرداخت کردیم که از این رقم پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مربوط به اضافه برداشت دولت از بانک مرکزی می‌شود که نسبت پرداخت پول به تنخواه ۶٫۷ درصد است که نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ