در اتفاق شین آباد کسی مقصر شناخته نشد!

۱۶م دیماه ،

رییس دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد که با کارشناسی‌های انجام شده در اتفاق‌ی آتش سوزی در مدرسه «شین‌آباد»، تاکنون هیچ شخص یا نهادی به عنوان مقصر شناخته و معرفی نشده است.

خبرگزاری ایسنا: رییس دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد که با کارشناسی‌های انجام شده در اتفاق‌ی آتش سوزی در مدرسه «شین‌آباد»، تاکنون هیچ شخص یا نهادی به عنوان مقصر شناخته و معرفی نشده است.

توکل حیدری در خصوص جزییات قضایی پرونده‌ی آتش سوزی مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد اظهار کرد: تاکنون طبق نظر کارشناسان و تحقیقات به دست آمده، شخص یا نهاد خاصی مقصر شناخته نشده است.

وی ادامه داد: در جریان این اتفاق بیان شده است که اگر مستخدم مدرسه به جای این‌که بخاری را خارج اندازد، دانش آموزان را به خارج هدایت می کرد شاهد تلفات کمتری بودیم. یا این که اگر در مدرسه کپسول آتش نشانی وجود داشت با استفاده از آن می‌شد جلوی این اتفاق را گرفت. چنین تقصیراتی مطرح است که البته این گونه تقصیرات، تقصیرات قضایی محسوب نمی‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: در خصوص این‌که سازمان هلال احمر یا معلم مدرسه مقصر باشند نیز هیچ شکایت و گزارشی دریافت نکرده‌ایم. البته معلم یا مدیر مدرسه نیز خدایی نکرده به عمد دراین اتفاق سهل انگاری نکرده‌اند. در خصوص اینکه آیا بخاری مدرسه نیز از رده خارج یا فرسوده بوده است نیز کارشناسان اظهارنظری نداشته‌اند.

رییس دادگستری آذربایجان غربی افزود: در این اتفاق و گزارشات آن «تقصیر» به معنای قضایی که کسی یا سازمانی مقصر باشد، بیان نشده است و با این‌که متاسفانه دومین دانش آموز نیز فوت کرد تاکنون کسی شکایتی انجام نداده است، البته این عدم شکایت شاید به این سبب باشد که وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور اعلام کرده‌اند که تمام خسارت‌ها و تضمین‌های مربوط به جراحی زیبایی دانش آموزان را می‌پردازند.

وی بیان کرد: همان طور که قبل‌تر هم گفته‌ بوده‌ام، دیه این عزیزان در حال پرداخت است که با این پرداخت نیازی به طرح شکایت در مراجع قضایی نباشد و تاکنون نیز در این باره فردی برای شکایت به دادسری پیرانشهر مراجعه نکرده است.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *