در ماه رمضان ۴ وعده غذا بخورید!

مهر ۱۳۹۹

در حالت عادی در طول روز ۳ وعده غذایی داریم اما چرا برخی از مختصصان تغذیه ،۴ وعده غذایی را در ماه رمضان توصیه کرده اند که پاسخ این سؤال را در این گزارش بخوانید.

سوسن پارسای متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار علمی  ممتاز نیوز، گفت: بهترین کار در طول ماه مبارک رمضان باز کردن روزه با یک افطار کوچک به عنوان مثال: م شیر و خرما و سپس با ۱۰ دقیقه فاصله براساس عادات غذایی فرد به طور مثال استفاده از غذاهای نانی همراه با آش، فرنی، کوکو و یا کتلت به عنوان افطار است.

وی در ادامه گفت: در کنار این مواد غذایی مصرف یک نوع سبزی به ویژه سبزی خوردن و یا سالاد ضرورت دارد.

پارسای همچنین تصریح کرد: در زمان خواب از یک ماده کوچک مانند: یک شربت خنک یا نان و خیار و یا نان و پنیر به شرط اینکه پنیر خیلی شور نباشد می تواند برای بدن مغذی باشد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه مصرف زیاد برنج و نان های شور سبب افزایش تشنگی می شوند، اظهار داشت: اشخاصی که دچار اضافه وزن می باشند از مصرف زیاد این مواد غذایی پرهیز کنند.

وی همچنین در خصوص تعداد دفعات وعده های غذایی در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در حقیقت باید در این ماه از ۴ وعده غذایی با حجم کم از جمله باز کردن افطار،‌آخر شب و سحر استفاده شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر مواد غذایی را در حجم کم و دفعات زیاد مصرف شود تا معده راحت تر بتواند هضم کند تا یبوست و تشنگی ایجاد نشود./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ