دشمنان مخالف عزت و پیشرفت کشورهای منطقه می باشند

۱۷اردیبهشت،

رئیس‌جمهور روابط ایران و عراق را برادرانه، دوستانه و عمیق دانست و گفت:دشمنان با عزت و پیشرفت کشورهای منطقه مخالف بوده و بدنبال ایجاد ضعف، عقب افتادگی و فقر کشورها و ملت‌های منطقه می باشند که باید هوشیار بود.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز(سه‌شنبه) در دیدار “هیرو ابراهیم احمد” همسر جلال طالبانی رئیس‌جمهور عراق و عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان، ضمن آرزوی شفای عاجل برای “جلال طالبانی” وضعیت سلامتی وی را جویا شد و گفت: روابط دو ملت ایران و عراق بر اساس دوستی و مودت عمیق تاریخی استوار است و جلال طالبانی در ایجاد همدلی بین دو کشور نقش برجسته‌ای داشته‌است؛ وی پس از سقوط صدام آگاهانه و هوشمندانه و با برنامه‌ریزی صحیح، وحدت و همدلی را در عراق و در روابط این کشور با کشورهای منطقه ایجاد کردند و امیدوارم سلامتی خویش را بازیافته و به نقش‌آفرینی خود در مسیر پیشرفت و عزت مردم عراق همچنان ادامه دهد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دشمنان با عزت و پیشرفت کشورهای منطقه مخالف بوده و بدنبال ایجاد ضعف، عقب‌افتادگی و فقر کشورها و ملت‌های منطقه می باشند، خاطر نشان کرد: دشمنان با توطئه و دسیسه‌چینی خواستار از بین‌بردن روابط دوستانه کشورهای منطقه می باشند که باید ملت‌ها با هوشیاری و همراهی یکدیگر ، نقشه‌های آنها را خنثی کنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به مسایل و مشکلات موجود در منطقه و جهان تصریح کرد: مشکلات موجود جهان با جنگ و درگیری برطرف نخواهد شد بلکه حل و فصل ریشه‌ای و پایدار مسائل نیازمند گفتگو و تفاهم است و در این مسیر کشورها و ملت‌های منطقه باید هوشیارانه با ایجاد روابط عمیق و برادرانه با یکدیگر همکاری کنند.

در این دیدار “هیرو ابراهیم احمد” همسر رئیس جمهور عراق نیز گزارشی از وضعیت جسمی جلال طالبانی ارائه کرد و روند درمانی وی را مثبت و امیدبخش دانست.

وی همچنین روابط دو کشور را عمیق و دوستانه توصیف کرد و گفت: دو کشور و دو ملت ایران و عراق از اشتراکات تاریخی و فرهنگی و روابط عمیق و دوستانه‌ای برخوردار می باشند.

هیرو ابراهیم احمد با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر ایران در عرصه‌های مختلف علمی، خاطر نشان کرد: بیگانگان از پیشرفت علوم مختلف به خصوص علوم و تجهیزات پزشکی در ایران هراس دارند .

هیرو ابراهیم ضمن اشاره به سفر احمدی نژاد به کشور مصر افزود: بعد از سفر جنابعالی به مصر تعدادی از دوستان من در این کشور می‌گفتند که مردم این کشور شما را مردی شجاع و انقلابی توصیف می‌کنند.
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ