«دودکش» چه ربطی به قالیشویی مشتاق دارد؟

فروردین ۱۳۹۹

کمدی درام دودکش به آخرین قسمت های خود رسیده است. سریالی که در نظرسنجی بعضی از پایگاه اینترنتی های اینترنتی، پربیننده ترین سریال ماه رمضان امسال لقب گرفته اما تا اینجای کار، نه خبری از دود در آن بوده و نه دودکش.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ بسیار ها که تا الان منتظر بودند وجه اشتراکی بین نام سریال و خانواده قالیشوی آن پیدا کنند، حالا در روزهایی که پخش سریال دودکش به آخرین قسمت هایش رسیده دنبال سبب این نام گذاری می گردند. اما محمدحسین لطیفی، کارگردان این کار معتقد است نیازی به تشابه مستقیم بین نام اثر و خود آن نیست.

او می گوید که اسم‌های تک سیلابی یا در نهایت دو سیلابی را برای کارهایش می پسندد و دربارهٔ نام دودکش معتقد است: «این عنوان بسیار ساده است و از طرفی کمی حالت مفرح و طنز را هم در خود دارد.»

لطیفی در روزهایی که مشغول ساخت دودکش بود، در گفتگو با مهر گفته بود: «یادم است زمانی که “عینک دودی” را ساختم همه پرسیدند چرا عینک دودی؟ گفتم به این خاطر که ما داریم یکدیگر را با عینک دودی می‌بینیم. کافی است آن را برداریم و دیگران را شفاف تر ببینیم. “دودکش” هم برای من همین است. اینکه ما در یک فضای پر از دود هستیم و اگر دودکشی باشد ما همدیگر را بسیار خوب خواهیم دید، همدیگر را دوست خواهیم داشت و به هم محبت خواهیم کرد.»

لطیفی قبل از دودکش، سریال های صاحبدلان، وفا، سفر سبز، کت جادویی، همسایه‌ها، نردبان آسمان، قلب یخی و ساخت ایران را کارگردانی کرده بود و دودکش دومین سریال ماه رمضانی او به حساب می آید.

منبع: مجله مهر


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ