شجونی: اگر زودتر می گفتید یقه عسگراولادی را می‌گرفتم

۴ م دیماه ،

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: «این عبارتی کە شما از قول عسگراولادی می گویید، ایشان نگفته است. موسوی و کروبی سران فتنه می باشند و هر کس اینها را محکوم نکند نمی تواند کاندیدای انتخابات شود و شورای نگهبان باید جلوی آنها را بگیرد. بنده دیروز با عسگراولادی در شورای مرکزی موتلفه بودم؛ اگر شما قبلا به من می گفتید کە ایشان همچین حرفی زده، بنده یقه عسگراولادی را می گرفتم. هر کس سران فتنه را تطهیر بکند اشتباه کرده است.»

چندی است کە در جبهه اصولگرایی نظرات متفاوتی دربارهٔ اصلاح طلبان و حضور آنها در انتخابات شنیده می گردد.

هفته پیش علی مطهری در نامه ای به آیت الله جنتی نسبت به اظهارات وی کە گفته بود: “امکانی برائ حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد و آنها حتی نباید توهم این حضور مجدد را داشته باشند” انتقاد کرده بود.

مطهری گفته بود: «فرضا آقایان موسوی و کروبی هم کاندیدای ریاست جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی ما دربارهٔ میزان قصور یا تقصیر آنها در بحران مذکور، چون در هیچ دادگاهی به طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده اند، مجوز قانونی برائ رد صلاحیت آنها وجود ندارد.»

بعد از آن اما حبیب الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی صحبت چندی پیش خود را با صراحت بیشتری تکرار کرد و در مصاحبه ای عنوان نمود: «من به موسوی و کروبی گفتم کە ما شما‌ها را فتنه گر نمی‌شناسیم. الان هم پای حرفم هستم و معتقدم آن‌ها فتنه‌گر نیستند. اما فتنه گران اطراف آن‌ها بودند و آن‌ها باید از فتنه گران تبری بجویند.»

وی حتی در واکنش به صحبت چندی پیش موسوی خوئینی ها کە گفته بود: “اصلاح طلبان نمی توانند از کسانی کە خود، آنها را کاندیدا کرده اند تبری بجویند” گفت: «نظام نمی‌خواهد اصلاح طلبان از موسوی و کروبی تبری بجویند. اصلاح طلبان باید از فتنه تبری بجویند. فتنه را آمریکا و انگلیس و اسرائیل به پا کردند و باید از آن تبری بجویند.»

عسگراولادی حتی عنوان نمود: «خاتمی در متن نظام است و ایشان هم مثل بقیه می‌توانند بیایند و در انتخابات شرکت کنند.»

متن این گفت و گو در پی می آید:

جناب آقای شجونی! ما امروز شاهد رویکردی دوگانه از سوی اصولگرایان نسبت به حضور اصلاح طلبان در انتخابات هستیم. بعضی موافق حضور اصلاح طلبان می باشند و بعضی مخالف. این موضوع را ناشی از چه می دانید؟
اصولگراها کە همه یکجا جمع نشدند کە بتوانیم بگوییم چون اینها دوجور صحبت کردند پس دو چهره دارند. این رویکردهای مختلف در اصلاح طلبان هم وجود دارد. اختلاف در اصلاح طلب ها بسیار بیشتر از اختلاف در اصولگرایان است. لذا نمی شود هر کسی حرف خود را بزند و بگوید این حرف اصولگرایی یا اصلاح طلبی است.

آقای عسگراولادی عنوان کردند آقای خاتمی در متن نظام می باشند و می توانند در انتخابات شرکت کنند. در حالی کە بعضی دیگر مانند آقای شریعتمداری گفتند اصلاح طلبان حق شرکت در انتخابات را ندارند. این موضوع نشانه چیست؟
اصولگرایان واقعی هرگز نمی گویند خاتمی در متن نظام است یا کروبی و موسوی می توانند کاندیدای انتخابات شوند. این حرف ها، حرف های موسوی خوئینی ها است.

علت اینکه بعضی اصولگرایان عنوان می کنند خاتمی می تواند در انتخابات شرکت کند چیست؟
من فکر نمی کنم آدم عاقلی چنین حرفی بزند. من ندیدم کسی از اصولگراها دنبال خاتمی باشد.

اما آقای عسگراولادی عنوان کردند خاتمی در متن نظام است و می تواند در انتخابات شرکت کند؟
من فکر نمی کنم عسگراولادی همچین اشتباه بزرگی کرده باشد. اگر ایشان چنین حرفی زده باشد بنده اعلام می کنم عسگراولادی با همه بزرگیش حرف پسندیده ای نزده است. خاتمی را باید ملت بخواهد. بنده یا عسگراولادی ممکن است عاطفی با این مسئله برخورد کنیم. خاتمی در صورت کاندیداتوری حتما از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت خواهد شد.

آیا رویکرد جنابعالی و همفکران شما بر خلاف نظر مقام معظم رهبری کە بر جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید دارند، نیست؟
خیر. آدم خاتمی را کە نمی تواند جذب کند.

آیا رویکرد آقای عسگراولادی در راستای منویات رهبری دربارهٔ جذب حداکثری نمی باشد؟
عسگراولادی همچین حرفی نزده است؛ اگر هم گفته برائ خودش گفته است. بنده به عسگراولادی چکار دارم. اگر گفته اشتباه گفته است.

یعنی چندصدایی موجود در جبهه اصولگرایی را ناشی از اختلافات گسترده نمی دانید؟
خیر. اختلاف نظر و سلیقه سببی بر اختلاف اصولی نیست.

آیا اینکه بعضی اصولگرایان موافق حضور آقای خاتمی در انتخابات می باشند و بعضی دیگر مخالف حضور ایشان می باشند سببی بر اختلاف اصولی میان اصولگرایان نیست؟
هیچ کس موافق آقای خاتمی نیست. به همین آقای عسگراولادی بگویید آیا به خاتمی رای می دهد؟ اینها بازی با الفاظ است. اختلاف نظر غیر از اختلاف اصولی است.

اینکه آقای عسگراولادی آقایان موسوی و کروبی را اهل فتنه نمی داند، در حالی کە بعضی دیگر از اصولگرایان این دو نفر را سران فتنه می نامند سببی بر تفاوت رویکردها نیست؟
آقای عسگراولادی همچین حرفی نگفتند. اگر این دو نفر سران فتنه نیستند پس کدام پدر سوخته ای جزء سران فتنه است. سران فتنه معلوم است چه کسانی می باشند و آقای عسگراولادی همچین حرفی نزدند.

اما ایشان در مصاحبه خود این حرف را زده اند؟
من می گویم عسگراولادی این حرف را نگفته و اگر گفته اشتباه کرده است. پس سران فتنه در این مملکت چه کسانی می باشند؟

آقای عسگراولادی گفتند فتنه را آمریکا، انگلیس و اسرائیل به پا کردند؟
اینها کە در راس می باشند.

آقای عسگراولادی عنوان کردند کە موسوی و کروبی را اهل فتنه نمی دانند و فتنه گران این دو نفر را دوره کرده بودند؟
دوره کرده بودند! اینها بازی با الفاظ است.

آیا این مسئله اختلاف اصولی میان سنتی‌ها و رادیکال‌ها نیست؟
خیر. اولا بنده می گویم عسگراولادی این حرف را نگفته است. آخر چطور می گردد کسی این همه فتنه کرده و مردم را به خیابان کشیده باشد و جزء سران فتنه نباشد؛ بعد برویم یقه آمریکا را بگیریم.

شما مصاحبه آقای عسگراولادی را مطالعه نکردید؟
اگر ایشان گفته موسوی و کروبی سران فتنه نیستند… بنده می گویم عسگراولادی چنین حرفی نگفته است.

بالاخره آیا این صحبت آقای عسگراولادی نشاندهنده اختلاف است یا خیر؟
خیر. یک نفر به نام عسگراولادی برائ خودش هر چی می خواهد بگوید.

آقای عسگراولادی یک شخص نیست، ایشان یک جریانی از اصولگرایان را نمایندگی می کند.
این عبارتی کە شما از قول عسگراولادی می گویید، ایشان نگفته است. موسوی و کروبی سران فتنه می باشند و هر کس اینها را محکوم نکند نمی تواند کاندیدای انتخابات شود و شورای نگهبان باید جلوی آنها را بگیرد. بنده دیروز با عسگراولادی در شورای مرکزی موتلفه بودم؛ اگر شما قبلا به من می گفتید کە ایشان همچین حرفی زده، بنده یقه عسگراولادی را می گرفتم. هر کس سران فتنه را تطهیر بکند اشتباه کرده است.

پس اصولگرایان اختلافی با هم ندارند؟
خیر. ما رهبری را اصولگرا می دانیم. مجلس را اصولگرا می دانیم.

آقای احمدی نژاد را هم اصولگرا می دانید؟
آقای احمدی نژاد کە اهل فتنه نیست. ایشان را هم مسلما اصولگرا می دانیم.

اما اکنون اصولگرایان می گویند سال ۸۴ و ۸۸ مجبور شدیم احمدی نژاد را انتخاب کنیم.
همه ممکن است اشتباه کنند. ایشان هم اشتباه کرده و فعلا هم سیاست …

من متوجه نشدم. شما اشتباه کردید کە ایشان را انتخاب کردید یا ایشان مرتکب اشتباهاتی شدند؟
هیچ کدام ما اشتباه نکردیم.

الان گفتید اشتباه کردیم؟
خیر. خود امام هم فرمود این کسی را کە انتخاب کردند من راضی نبودم. جو جامعه سبب شد منتظری یا بنی صدر انتخاب شوند.

منبع: فرارو

پس آقای احمدی نژاد هنوز در جریان اصولگرایی می باشند؟
مسلما می باشند؛ منتهی امتیازهای منفی در کارنامه دارد و برائ شش ماه باقی مانده از دوران ریاست جمهوری ایشان به سبب شرایط داخلی و بین المللی و بیداری اسلامی سیاست تعمیر و نگهداری در قبال ایشان اجرا خواهد شد. سیاست تعمیر و نگهداری به این معنا است کە با ایشان مدارا می گردد تا این شش ماه هم بگذرد. چون اگر بخواهند با احمدی نژاد هم مانند بنی صدر رفتار کنند به کیان کشور ضربه وارد خواهد شد. ایشان این شش ماه را هم می ماند و سپس می رود پی کارش.


خبرگزاری انتخاب |
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ