شرایط وام خودروسازان تسهیل می‌شود

عضو هیات رییسه مجلس درباره شرایط دریافت وام از سوی خودروسازان و احتمال انصراف آنها از دریافت وام گفت: شرایط سختی برای خودروسازان برای دریافت تسهیلات ۲ هزارمیلیاردی منظور شده است به همین دلیل برای تسهیل در دریافت وام از سوی خودروسازان تلاش می کنیم.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی سید شریف حسینی درگفت و گو با خانه ملت، افزود: تزریق‌تسهیلات به صنعت خودرو در این زمان یک نیاز جدی است و به این خاطر ما با اکثر مدیران عامل بانک‌ها و خودروسازان‌در هفته گذشته جلسه  داشتیم.

نماینده مردم اهواز درمجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: احیاء صنعت خودرو نیاز به این تسهیلات  دارد و یکی از برنامه‌های ما طی هفته‌های گذشته این بود که خودروسازان را دعوت کنیم تا با نشستی با بانک مرکزی و دیگر مسئولان تکلیف پرداخت تسهیلات را مشخص کنیم.

وی اظهارداشت: با حمایت‌هایی که مجلس از تولید کنندگان خودرو خواهد داشت و همچنین تلاشی که خودروسازان در این زمینه دارند بر افزایش کیفیت و کاهش قیمت خودرو تاکید شده تا خودروسازان کشور به جایگاه مناسبی در این راستا دست یابند.

حسینی همچنین به افزایش قیمت خودرو در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به گران شدن ارز قطعات سفارش شده  به خارج از کشور گران تمام شد از این رو اگر قطعات با کیفیت در کشور ساخته می‌شد، افزایش قیمت ارز تا این حد تاثیر روی قیمت خودروهای داخلی ما نداشت.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس‌با بیان اینکه یکی دیگر از علت‌های گرانی نیز پایین بودن تیراژ خودرو و عقب ماندن تولید خودروبا پیش بینی برنامه است افزود: باید بازار کنترل و قیمت خودرو بر اساس مصوبات عرضه شود و مصرف کننده نباید بدون تغییر در کیفیت خودرو و شکل آن شاهد افزایش قیمت باشد.

Share


خودروسازی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *