مراقب کلاهبرداری از دستگاه‌های کارت‌خوان باشید

۳۱اردیبهشت،

اصنافی که دستگاه کارت‎خوان در اختیار دارند، لازم است در هنگام خرید‎هایی که از طریق دستگاه‎های کارت خوان انجام می‎شود اصل کارت شناسایی خریدار را با عابر بانک وی مطابقت دهند.

ممتازنیوز: در راستای پیشگیری از سوءاستفاده اشخاص کلاهبردار از امکان پرداخت‎های مجازی، دادیار شعبه ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‎ای شیراز در خصوص سوءاستفاده سارقان از دستگاه‌های کارت‎خوان ( pos ) اصناف اخطار داد.

به گزارش ایسنا، قاضی عبدالحسین جوکار با بیان این موضوع که رشد نامتوازن ترویج بانکداری الکترونیک و فرهنگ استفاده از این امکانات سبب ایجاد زمینه سوءاستفاده اشخاص کلاهبردار و سارقان شده است، بر هوشیاری صاحبان اصناف و جلوگیری از سوءاستفاده اشخاص کلاهبردار تأکید کرد.

وی افزود: با توجه به این که در موارد بسیاری سوءاستفاده اشخاص کلاهبردار و سارقان عابر بانک‌ها از دستگاه‌های کارت‌خوان (pos) اصناف مختلف محرز و اثبات شده، لازم است اصناف مختلف به خصوص صنف طلا فروشان و صرافان بیش از پیش نسبت به این امور آگاهی یابند.

جوکار با اشاره به تاکیدات دادسرا به اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی در این خصوص گفت: از اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی خواسته شده است در راستای پیشگیری از جرائم، نظارت ویژه‌ای بر اصناف مختلف در خصوص رعایت موارد ایمنی داشته باشند.

وی ‎ادامه داد: اصنافی که دستگاه کارت‎خوان در اختیار دارند، لازم است در هنگام خرید‎هایی که از طریق دستگاه‎های کارت خوان انجام می‎شود اصل کارت شناسایی خریدار را با عابر بانک وی مطابقت دهند.

دادیار شعبه ۱۴ دادسرای شیراز تأکید کرد: کلیه اصناف، به خصوص صنف طلا فروشی و صرافان، مکلف به تجهیز واحد صنفی خود به دوربین های مدار بسته با کیفیت و ظرفیت‎حافظه‎ای حداقل به مدت سه ماه، است.

جوکار خاطرنشان ساخت: پرداخت وجه نقد در قبال استفاده اشخاص از دستگاه‎های کارت خوان (pos) واحدهای تجاری امری غیرمعمول است که ظن سوءاستفاده و کلاهبرداری اشخاص را افزایش می‌دهد.

وی عدم رعایت موارد فوق از سوی صاحبان اصناف را سبب ظن پلیس و ضابطان قضایی نسبت به شرکت و تبانی فروشنده با کلاهبرداران خواند و تأکید کرد: این اشخاص طبق قانون تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ