یکی از مصدومان حادثه پتروشیمی بندر امام جان باخت/علت حادثه هفته آینده اعلام می‌شود

قدرت الله نصیری- مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی از فوت دومین آتش‌نشان پتروشیمی بندرامام در بیمارستان به مهر خبر داد. او با بیان اینکه متاسفانه یکی از مصدومان حادثه آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بندر امام در بیمارستان فوت شده است، گفت: تاکنون تعداد کشته شدگان این حادثه به ۲ نفر افزایش یافته است.

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه نام آتش نشان فوت شده آقای ” سید مرتضی موسوی‌نژاد” است، تصریح کرد: پیگیری درمان وضعیت جسمانی سایر حادثه دیدگان توسط پزشکان متخصص در بیمارستان‎‌های تهران و اصفهان در حال انجام است.
این مقام مسول با اعلام اینکه مشکل و نقص فنی عامل این حادثه بوده است، بیان کرد: در حال حاضر اجرای دوره های آموزشی HSE از رده کارشناسی تا مدیران ارشد صنعت پتروشیمی به عنوان یک الزام با جدیت پیگیری می‌شود. نصیری با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۷۰ هزار ساعت دوره آموزش علمی و عملیاتی در داخل و خارج کشور برای مدیران و کارشناسان صنعت پتروشیمی برگزار شده است، تاکید کرد: حتی برای ارتقای رتبه کارکنان و مدیران انجام آموزش‌های HSE ضروری است.
مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یاداوری اینکه به زودی عملیات متالوگرافی بر روی خطوط لوله آسیب دیده برای تشخیص عامل اصلی این حادثه آتش سوزی در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: با انجام این عملیات دلایل اصلی نقص فنی این حادثه آتش سوزی مشخص می‌شود.
علت حادثه پتروشیمی بندر امام(ره) هفته آینده اعلام می‌شود

قدرت ا… نصیری به ایسنا نیز گفت: امروز آبهای اطراف محل حادثه را خشک کردیم و بعد از آن باید آزمایش‌های متالوگرافی انجام شود. به گفته وی عملیات متالوگرافی به روی خط لوله آسیب دیده سه روز و ثبت آن یک روز به طول خواهد انجامید، بر این اساس احتمالا علت بروز حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) اواخر هفته آینده اعلام می‌شود.
حادثه آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بندر امام، ساعت ۱۵:۲۵ بعدازظهر جمعه ۱۳ مرداد به دلیل نشتی گاز در خط لوله خوراک این مجتمع پتروشیمی حادثه آتش سوزی به وقوع پیوسته است.(اینجا بخوانید)
۴۵۲۸۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ