آغاز مذاکره وزارت صنعت و شورای رقابت

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 آغاز مذاکره وزارت صنعت و شورای رقابت

آغاز مذاکره وزارت صنعت و شورای رقابت

ممتازنیوز: وزارت صنعت، معدن و تجارت مذاکرات خود با شورای رقابت برای خروج این شورا از حوزه قیمت‌گذاری خودرو را آغاز کرده است.

به گزارش ممتازنیوز، اگرچه شورای رقابت از اواخر سال گذشته با پشتیبانی مستقیم رییس‌جمهوری وقت وارد حوزه قیمت‌گذاری خودرو شد اما مدیریت ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت جدید در موضع‌گیری‌های خود اعلام کرده که اعتقادی به انحصاری بودن خودرو و تعیین قیمت آن از سوی شورای رقابت ندارد.
در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو از آغاز مذاکرات این وزارتخانه با شورای رقابت و شورای اقتصاد برای خروج خودرو از لیست کالاهای انحصاری و خروج شورای رقابت از عرصه قیمت‌گذاری این محصول خبر داده است.
براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت نظر رسمی خود را مبنی بر غیر انحصاری بودن خودرو و لزوم خروج شورای رقابت از عرصه قیمت‌گذاری این محصولات به شورای اقتصاد اعلام کرده است.
به گزارش ایسنا، براساس اخبار به دست آمده، به زودی تعیین تکلیف نهایی در این باره صورت گرفته و شورای رقابت رسما از این حوزه خارج خواهد شد. این وضعیت در حالی است که هم‌اکنون تولید خودرو در کشور به حدود یک سوم کاهش یافته و بازار این محصولات نیز با رکود شدیدی مواجه است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ