اختصاص ۳+۱ سهمیه به ایران در لیگ قهرمانان اسیا

۰۲م آذر ،

دبیر کل فدراسیون فوتبال از اختصاص ۳+۱ سهمیه باشگاه های ایران در لیگ قهرمانان اسیا خبر داد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه اینترنتی فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی، دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران از اعلام امتیازات فدراسیون‌ها توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد و گفت:سهیمه ایران نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

مهدی محمد نبی گفت: طبق آخرین اعلام کمیته رسیدگی به مدارک باشگاه‌های لیگ برتری در AFC، امتیازات فدراسیون‌ها اعلام شد؛ اما پس از بررسی در جلسات تخصصی کنفدراسیون فوتبال آسیا، هفتم آذرماه در کوالالامپور تصمیم گیری نهایی در این خصوص گرفته خواهد شد.

دبیر کل فدراسیون ایران با اشاره به اینکه سهمیه کشورمان نسبت به سال قبل افزایش داشته گفت: ایران با کسب ۸۱۳/۵ امتیاز ، سهیمه ۱+۳ را برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا(ACL) کسب کرد.

محمد نبی گفت: ژاپن با ۹۴۶/۸ امتیاز و ۴ سهیمه، کره جنوبی با ۸۸۶/۶ امتیاز و ۴ سهمیه، عربستان سعودی با ۸۶۰/۵ امتیاز و ۴ سهمیه، قطر با ۸۳۸ امتیاز و ۴ سهمیه، چین با ۷۹۶/۷ امتیاز و ۱+۳ سهمیه، استرالیا با ۷۴۷ امتیاز و ۱+۲ سهمیه،امارات با ۷۵۰/۲ امتیاز و ۱+۲ سهمیه و ازبکستان با ۷۴۰/۸ امتیاز و ۱+۱ سهمیه از کمیته رسیدگی به مدارک باشگاه‌های لیگ برتر کسب کردند.

 به این ترتیب تیم‌های سپاهان، استقلال، تراکتورسازی از ایران به طور مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند و صبای قم نیز در پلی آف این رقابت‌ها شرکت می‌کند./ق


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *