ادعای جدید رویترز: آغاز غنی سازی فردو با سانتریفیوژهای پیشرفته

خبرگزاری رویترز مدعی شد که بنابر گزارش آژانس اتمی، ایران با آغاز غنی‌سازی اورانیوم توسط سانتریفیوژهای پیشرفته در فردو، میزان غنی‌سازی خود را افزایش داده است.

ادعای جدید رویترز: آغاز غنی سازی فردو با سانتریفیوژهای پیشرفته

به گزارش ممتاز نیوز، خبرگزاری رویترز امروز (شنبه) اعلام کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود آورده است که ایران غنی‌سازی اورانیوم‌ توسط سانتریفیوژهای پیشرفته IR-6 را در تاسیسات فردو آغاز کرده است.

رویترز همچنین گزارش داد که استفاده ایران از این ماشین‌های پیشرفته در تأسیسات زیرزمینی فردو سبب شده است تا میزان غنی‌سازی اوارانیوم‌ در این کشور افزایش یابد.

بنابر ادعای رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علاوه‌براین در گزارش جدید خود که روز شنبه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته، آورده است که ایران تزریق گاز هگزافلوراید اورانیوم غنی‌شده تا پنج درصد را به آبشار یا خوشه ‌۱۶۶ سانتریفیوژی از نوع IR-6 با به اصطلاح سر فصل‌های اصلاح شده در فردو آغاز کرده است.

رویترز افزود: آژانس اتمی در ادامه گزارش خود اعلام کرده است، ایران پیشتر به دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل اطلاع داده بود که قصد دارد غنی‌سازی اورانیوم با این سانتریفیوژهای پیشرفته را تا سطح ۲۰ درصد افزایش دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این در گزارشی اعلام کرده بود که ایران آماده تزریق اورانیوم به سانتریفیوژهای پیشرفته در تاسیسات غنی‌سازی فردو است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ