افزایش حداقل حقوق بازنشستگان به ۷۰۰ هزار تومان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و رییس هیات‌مدیره شستا افزایش حداقل حقوق بازنشستگان را از برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و گفت: این افزایش باید با پشتیبانی شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) هرچه زودتر انجام ‌شود تا حقوق و مزایای کسانی که حداقل‌های قانونی پرداخت بیمه و سنوات را در سازمان تامین اجتماعی داشته‌اند، کمتر از ۷۰۰ هزار تومان نباشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سعید مرتضوی این اظهارات را در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شستا بیان کرد. سخنانی که به نوعی تاکید بر دستور اخیر رییس‌جمهور بود. محمود احمدی‌نژاد تیرماه امسال در مراسم روز تامین اجتماعی خطاب به مرتضوی گفته بود: «هر طرح و برنامه‌ای دارید، آن را به اجرا درآورید تا کف پرداخت تامین اجتماعی از ۳۹۰ هزار تومان به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان برسد؛ باید به کسی که با ۳۹۰ هزار تومان یک خانواده را اداره می‌کند، نشان مدیریت داد.»
مرتضوی در مراسم روز پنج‌شنبه همچنین با بیان اینکه ارزش ذاتی و واقعی شستا ۲۵ هزار میلیارد تومان معادل ۲۵۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: سرمایه ثبت شده فعلی شرکت معادل ۳۹ هزار میلیارد ریال معادل ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است. در این مراسم، محمدرضا حیدری ملایری به عنوان مدیرعامل جدید شستا معرفی شد. حیدری پیش از این در سمت‌های رییس حسابداری ارزی بانک بین‌المللی ایران و ژاپن سابق، کارگزار بورس اوراق بهادار تهران، رییس خرید و فروش سهام و خزانه‌داری و… مشغول به خدمت بوده است.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ