افزایش دامنه نوسان سکه آتی به ۸ درصد برای بازشدن صف خرید

چکیده: روز گذشته به دلیل تشکیل صف خرید بالا و گره معاملاتی در سکه آتی، دامنه نوسان برای افزایش قیمت به ۸ درصد و برای افت منفی ۲ درصد تغییر کرد و با تمایل مشتریان به فروش سکه با مثبت ۸ درصد، صف خرید باز شد.

روز گذشته معاملات آتی سکه به دلیل ایجاد صف خرید بالا و گره معاملاتی، به تشخیص کمیته آتی، امکان افزایش حد نوسان رو به بالا را پیدا کرد.

بر این اساس روز گذشته نیز از ساعت ۱۷حد نوسان قیمت آتی در کلیه سررسید‌ها به میزان سه درصد به سمت بالا افزایش یافت، یعنی حد نوسان برای کاهش منفی دو درصد و برای افزایش به مثبت ۸ درصد افزایش یافت.

بنابراین، در روز گذشته از ساعت ۱۷ قیمت ها تا مثبت ۸ درصد امکان افزایش و منفی دو درصد امکان کاهش قیمت داشت. این تغییرات تنها مربوط به روز گذشته بود که به گفته کارگزاران با افزایش دامنه نوسان برای رشد، صف‌های خریدی که ایجاد شده بود باز شد،زیرا بسیاری از مشتریان با افزایش ۸ درصد حاضر به فروش قرارداد‌های خود بودند بنابراین با فروش قرارداد‌ها صف خریداران باز شد.

به گفته یکی از کارگزاران هر زمان گره معاملاتی ایجاد شود و همچنین بورس به این نتیجه برسد که امکان افزایش دامنه نوسان وجود دارد، این کار را انجام می‌دهند.


ارانیکو – آخرین اخبار و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *