بازگشایی ۱۱۰۸ امامزاده وضعیت سفید/ آغاز غربالگری زائران

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از بازگشایی یک هزار و ۱۰۸ بقعه متبرکه در ۱۳۲ شهرستان با وضعیت سفید و کم خطر خبر داد و گفت: زائران قبل از ورود به این بقاع متبرکه غربالگری می‌شوند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور ـ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی این سازمان ـ درباره فعالیت امامزادگان و بقاع متبرکه در این روزها، اظهار کرد: دستورالعمل بازگشایی بقاع‌ متبرکه‌ ۱۳۲ شهرستانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا، وضعیت آن را سفید و کم‌خطر اعلام کرده بود، توسط سازمان اوقاف و امور خیریه ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی بقاع متبرکه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت انجام می‌گیرد، افزود: در این ۱۳۲ شهرستان، یک هزار و ۱۰۸ امامزاده و بقعه متبرکه وجود دارد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف تاکید کرد: بازگشایی این اماکن مذهبی به معنی عادی شدن همه امور نیست و هنوز خطر در این ۱۳۲ شهرستان برطرف نشده است، بلکه این شهرستان‌ها فقط کم‌خطر هستند.

او با بیان این‌که زائران قبل از ورود به بقاع متبرکه غربالگری می‌شوند، افزود: افرادی‌ که تشخیص داده شود بیمار هستند، براساس هماهنگی که با وزارت بهداشت شده است، به مراکز درمانی معرفی خواهند شد.

نوروزپور با اشاره به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بقاع‌ متبرکه، در توصیه‌ای بهداشتی به زائرانی که در این ایام قصد زیارت امامزادگان و بقاع متبرکه را دارند، گفت: زائران در این ایام حتما وسایل شخصی برای زیارت از قبیل جانماز، مهر، تسبیح، قرآن، کتاب ادعیه و … را با خود به‌ همراه داشته باشند؛ زیرا چنین وسایلی از محوطه و صحن امامزادگان جمع‌آوری شده است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *