برگزیدگان پنجمین مسابقه عکاسی سفره‌های هفت‌سین معرفی شدند

۱۹اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

نتایج پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین توسط هیات داوران متشکل از سیف الله صمدیان، افشین شاهرودی و محمدمهدی رحیمیان با معرفی نفرات اول، دوم و سوم اعلام شد.

به گزارش هنرآنلاین، برگزیدگان پنجمین مسابقه عکاسی از سفره های هفت سین با داوری سیف الله صمدیان، افشین شاهرودی و محمدمهدی رحیمیان و با حمایت “انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان” در دو بخش آزاد و ویژه انجام شد.

“محمدصالح حجت الاسلامی” دبیر پنجمین مسابقه عکاسی سفره‌های هفت‌سین دربارهٔ داوری این دوره گفت: در این دوره از مسابقه عکاسی سفره های هفت سین، قریب به ۴۰۰ هنرمند در این دوره شرکت کرده اند و نزدیک به ۲۰۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده که پس از انتخاب اولیه و حذف مواردی که به لحاظ موضوعی و یا کیفی فاقد شرایط بودند، ۱۴۰۰ اثر از ۲۳۲ هنرمند به جلسه داوری راه یافت.

وی افزود: طبق نظر داوران، از آنجایی که ارسال و دسته بندی آثار توسط شرکت کنندگان در بخش آزاد و ویژه با دقت انجام نشده بود و اثری قابل توجه در بخش ویژه وجود نداشت، این دو بخش در هم ادغام شد.

حجت الاسلامی تصریح کرد: بنابراین آثار این دو بخش در یک بخش مورد داوری قرار گرفت و جوایز بخش ویژه به دو عکاس دیگر تعلق گرفت؛ به این معنی که سه عکاس به عنوان برتر، یک عکاس رتبه دوم، یک عکاس رتبه سوم و دو عکاس نیز مورد تقدیر قرار می گیرند.

دبیر این دوره از مسابقات اضافه کرد: با توجه به بالا بودن سطح جشنواره به لحاظ کیفی و کمّی در این دوره، تعداد آثار نمایشگاه با نظر داوران به ۴۵ اثر رسید.

آثار برتر و تقدیری عبارتند از:
نشاط سیفی، سیدمدیار شجاعی فر و حسین کنتی به عنوان عکاسان برتر انتخاب شدند که به هر کدام از این عکاسان، ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی و تندیس جشنواره تعلق می گیرد.

داوود کهن ترابی به عنوان رتبه دوم، مبلغ هشت میلیون ریال و تندیس جشنواره و غلامرضا یزدانی به عنوان رتبه سوم، مبلغ شش میلیون ریال جایزه نقدی و تندیس جشنواره را دریافت می کنند.

آثار سیدحسین چراغی آقا و مهدی حسینی نیز به عنوان عکس های تقدیری انتخاب شدند که لوح تقدیر و حق التصویر به آنها اهدا می گردد.

اسامی عکاسان راه یافته به نمایشگاه نیز به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

داوود کهن ترابی (سه عکس)، پروانه حسینی (دو عکس)، جاوید خدمتی ( دو عکس)، هاشم شاکری (دو عکس)، علی فرشادمهر (دو عکس)، احسان کمالی (دو عکس)، نعمت الله معینی امین (دو عکس)، رضا نظام دوست (دو عکس) و فرزاد آرین نژاد، حسین اسماعیلی، امین بحرایی، مرضیه حیدر زاده اقدم، علیرضا رحمانی، احمد صالحی، مهدی عباسی، مهدی عقیقی، جمشید فرجوندفردا، آزاده فضلی، احمدرضا کریمی، مهدی کهن ترابی، اسماعیل گلرخ، حمیده مجیدی، منصوره معتمدی، حسین نیک مهر، زهره ولی پور، مهدی هادی پور و غلامرضا یزدانی هر کدام با یک عکس به نمایشگاه راه یافتند.

بر این اساس، به تمامی عکس های راه یافته به نمایشگاه، گواهی شرکت و مبلغ ۷۰۰ هزار ریال حق التصویر تعلق خواهد گرفت.

تنها حامی این دوره از مسابقات نیز انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان است و نمایشگاه آثار برگزیده و راه یافته به نمایشگاه این دوره از مسابقات در محل نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو دایر خواهد شد که تاریخ دقیق برگزاری آن متعاقبا اعلام می گردد.

کلیه هنرمندان برگزیده و تقدیری در پنجمین مسابقه سفره هفت سین، ملزم به ارسال فایل اصلی عکس خود، حداکثر تا یک هفته آینده می باشند و در غیر این صورت عکس آنها از نمایشگاه حذف خواهد شد.
 

انتهای پیام/

۳۲/۳۲


آخرین خبرها
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ