بغداد مانع ورود هواپیمای وزیر ترکیه به عراق شد

۱۵م آذر ،

flag.jpg

یک منبع آگاه اعلام کرد که مسئولان عراقی از ورود هواپیمای وزیر نیروی ترکیه به حریم هوایی عراق برای مشارکت در نشستی در اربیل جلوگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی،‌ یک منبع آگاه اعلام کرد که مسئولان نیروی هوایی عراق با وجود آن که پیشتر با این پرواز موافقت کرده بودند بعد از آن که اطلاع یافتند تانر یلدیز، وزیر نیروی ترکیه در هواپیمای مذکور برای مشارکت در کنفرانسی در اربیل حضور دارد نظر خود را در لحظات آخر تغییر دادند و با فرود هواپیمای وی مخالفت کردند.

روزنامه ترکیه‌ای “حریت” نیز نوشت: یلدیز با هیات همراهش در فرودگاه آتاتورک در استانبول در انتظار بلند شدن هواپیمایش به سوی اربیل بود که به وی اطلاع داده شد که مسئولان عراقی اجازه سفر وی را لغو کردند.

روزنامه مذکور در ادامه آورد: وی تصمیم گرفت تا به جای اربیل به بغداد برود اما تاخیر در ارائه پاسخ از سوی دولت عراق وی را وادار ساخت تا از این تصمیم خود صرف نظر کند و هواپیمای وی به منطقه “کایسیری” در مرکز آناتول برگردد.

سفر هیات ترکیه‌ای به ریاست احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در اوایل اوت به اربیل و کرکوک در کردستان عراق خشم بغداد را برانگیخت و بغداد این اقدام را نقض قوانین بین‌المللی برشمرد.

وزارت خارجه عراق در آن هنگام نامه اعتراض آمیزی به کاردار ترکیه در بغداد فرستاد و از دولت ترکیه خواست تا در خصوص این سفر توضیح دهد و وزارت خارجه ترکیه نیز در مقابل سفیر عراق در آنکارا را فراخواند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ