تخلفات رانندگی خانم‌ها کمتر از آقایان

۱۵اردیبهشت،

ممتازنیوز: رئیس پلیس راهور کشور گفت: بر اساس آمارهای به‌ دست آمده میزان تخلفات رانندگی در میان خانم‌ها به نسبت کسانی که گواهینامه دارند، کمتر از تخلفات رانندگی آقایان است.

سردار اسکندر مؤمنی در گفت‌و‌گو با فارس گفت: بر اساس آمارهای به‌دست آمده آمار تخلفات رانندگی در میان زنان نسبت به آنهایی که گواهینامه دارند کمتر از مردان است.

وی ادامه داد: در مجموع به نسبت کسانی که گواهینامه دارند زنان بیشتر در رانندگی مرتکب تخلفات ساکن می‌شوند که این تخلفات شامل مواردی مانند پارک دوبله و پارک ممنوع است ولی در آقایان بیشتر تخلفات سرعت و سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ است.

رئیس پلیس راهور کشور ادامه داد: زنان به‌دلیل اینکه از حساسیت بیشتری برخوردارند در رعایت قوانین رانندگی بیشتر دقت می‌کنند و به همین سبب تخلفاتی مانند سرعت و سبقت در میان آنها کمتر دیده می‌شود.

سردار مؤمنی در حالی از رانندگی کم تخلف بانوان ابراز رضایت می‌کند که هنوز بخشی از جامعه مردان کشور نسبت به این موضوع دید خوبی ندارند و چه بسیار اتفاق می‌افتد که در خیابان‌ها وقتی دیده می‌شود که زنی در حال رانندگی است و یا در حین آموزش رانندگی است از سوی مردان رعایت بسیاری از قوانین نادیده گرفته می‌شود و بوق ممتد و نوربالا زدن سهم زنان راننده می‌شود در حالیکه رانندگی یکی از مهارت‌هایی است که بدون در نظر گرفتن جنسیت هر فرد به میزان آموزش، مهارت و استعداد فرد بستگی دارد.


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.