ترفند جدید کلاهبرداری بنزینی از خودروسواران ستاد سوخت:مردم مراقب باشند

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

ترفند جدید کلاهبرداری بنزینی از خودروسواران ستاد سوخت:مردم مراقب باشند

ترفند جدید کلاهبرداری بنزینی از خودروسواران
ستاد سوخت:مردم مراقب باشند

ممتازنیوز: ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با هشدار نسبت به نسل جدید کلاهبرداری بنزین از مالکان خودروها، اعلام کرد: کلاهبرداران تاکید می‌کنند در صورت عدم استفاده از کیت کاهنده مصرف سوخت، سهمیه بنزین خودروها توسط ستاد سوخت قطع می شود، این درحالی است که این موضوع صحت ندارد.

به گزارش ممتازنیوز، پس از ورود کاهنده‌های مصرف برق و گاز طبیعی به بازار انرژی و هشدار مسئولان دولت نسبت به کلاهبرداری از مشترکان برق و گاز، ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت نسبت به کلاهبرداری‌های بنزینی با ورود کیت‌های کاهنده مصرف سوخت هشدار داد.
ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور امروز با انتشار گزارشی، اعلام کرد: به دنبال فروش و تبلیغات کیت‌های کاهنده مصرف سوخت توسط برخی از شرکت‌ها و افراد سودجو و استفاده از نام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مبنی بر ابطال کارت سوخت در صورت عدم خرید این کیت‌ها، این ستاد ضمن تکذیب این موضوع از طریق مبادی قانونی و حقوقی با این متخلفان برخورد خواهد کرد.
به تازگی شرکت‌هایی با سوء استفاده از نام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، کالایی تحت عنوان کیت کاهنده مصرف سوخت را تبلیغ و مشتریان را وادار به خرید می‌کنند و ضمن تهدید افراد به ابطال کارت سوخت خودروشان، باعث نگرانی و تردید بین صاحبان خودرو شده اند که طبق بررسی‌های انجام شده، کاهش مصرف سوخت ۲۰ یا ۳۰ درصدی توسط این کیت‌ها صحت ندارد.
به همین منظور ضمن هماهنگی با نهادهای نظارتی و انتظامی، شرکت‌ها و افرادی که مبادرت به سوء استفاده از نام ارگان‌های مرتبط با کارت‌های هوشمند سوخت را می‌کنند مورد پیگرد قضایی و انتظامی قرار خواهند گرفت .
این ستاد ضمن پیگیری مجدانه این موضوع از عموم مردم خواست در صورت مشاهده چنین مواردی ضمن تماس با نیروی انتظامی نام و شماره تلفن آن شرکت را به شماره ۳۰۰۰۰۲۰ پیامک کنند تا اقدامات قانونی در این خصوص انجام شود.
همچنین مالکان خودروها مطمئن باشند هیچ شرکتی از سوی ستاد سوخت برای فروش این کیت‌ها مجوز و یا هرگونه موافقتنامه ای ندارد و عدم تمایل خرید از این فروشندگان هیچ گونه مشکلی برای کارت سوختشان ایجاد نمی‌کند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *