تغذیه با شیر مادر، نوزاد را در برابر بیماری ها ایمن می کند

رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی گفت: تغذیه با شیر مادر، نوزاد را در برابر بیماری ها ایمن می کند.

‘حامد برکاتی’ در گفت و گویی افزود:‌ سایر بیماری های واگیر، مانند بیماری های اسهالی،‌ تنفسی، ‌آسم در بین شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه می شوند کاهش می یابد.

وی به فواید تغذیه با شیر مادر اشاره کرد و افزود: بیماری های غیر واگیری که در سنین ۴۰ به بالا خود را نشان می دهد و همچنین بیماری های قلبی عروقی، در شیرخوارانی که شیر مادر می خورند کمتر دیده می شود.

برکاتی تصریح کرد کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند از آی کیو کمتری برخوردار بوده زیرا در شیر مادر موادی وجود دارد که به رشد سلول های مغزی کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد تغذیه کودک با شیر مادر فواید زیادی برای جامعه دارد و باعث خواهد شد کودکی که از شیر مادر تغذیه می کند به علت تعامل بیشتر با مادر و محبت بیشتری که می بیند در آینده در جامعه انسان مؤثرتری باشد.

رییس اداره سلامت کودکان، پیشگیری از سرطان دهانه رحم و سرطان پستان را از فواید شیر دادن برشمرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وی افزود: شیر دادن هیچ مشکلی برای دندان و استخوان مادر ایجاد نمی کند و مادری که نوزادش را از شیر خود تغذیه می کند،‌ مشروط بر این که تغذیه صحیح داشته و فعالیت فیزیکی منظم داشته باشند در سنین سالمندی و میانسالی کمتر دچار پوکی استخوان می شود.


خبر .:: پایگاه خبری رسانه کودک ::.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *