تقویت شرکت های دانش بنیان با هدف رونق اقتصاد ملی

تقویت شرکت های دانش بنیان با هدف رونق اقتصاد ملی

جام جم آنلاین: معاون وزیر علوم با تاکید بر این که شرکت ‌های دانش بنیان یکی از عناصر مهم اقتصاد مقاومتی است؛ گفت: برای دستیابی به قله های علم و دانش به نوآوری های جهشی نیاز داریم و این موضوع با افزایش فناوران و همچنین شرکت ‌های دانش بنیان تحقق خواهد یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر،محمد مهدی‌ نژاد نوری با بیان این که شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در شکوفایی کسب و کار دانش بنیان در کشور دارند افزود:۳۱پارک علم و فناوری،۱۱۷مرکز رشد،۲۷۰۰شرکت دانش بنیان مسقر در پارک های علم و فناوری و۱۹هزار فناور در کشور فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر تقویت شرکت های دانش بنیان با هدف رونق اقتصاد ملی اضافه کرد: پارک ‌های علم و فناوری کشور در سه تا پنج محور اصلی فعالیت می‌کنند که۸۰ درصد فعالیت آنها بر اساس محورهای اصلی و تعریف شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری در مراسم رونمایی از سامانه دبیرخانه تشخیص صلاحیت، رتبه ‌بندی و صدور مجوز شرکت‌ ها و موسسات دانش بنیان گفت: تلاش داریم با این سامانه اختراع،‌ ابتکار و نوآوری های علمی مورد توجه قرار گیرد.

مهدی نژاد نوری افزود: برای حفظ کمیت و کیفیت پارک ‌های علم و فناوری و شرکت‌ های دانش بنیان باید رتبه بندی این مراکز مورد توجه قرار گیرد.

سامانه دبیرخانه تشخیص صلاحیت رتبه‌ بندی و صدور مجوز شرکت ‌ها و موسسات دانش بنیان در مراسمی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *