حداقل حقوق بازنشستگان ۷۰۰ هزار تومان است

۲۷فروردین۱۳،

بر اساس مصوبه هیات وزیران دربارهٔ افزایش ۲۵ درصدی مستمری، حداقل حقوق بازنشستگان ۷۰۰ هزار تومان است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مصوبه هیات وزیران دربارهٔ افزایش مستمری کلیه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده برای اجرا ابلاغ شد.

تصویب نامه در خصوص افزایش مستمری کلیه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۱فروردین بنا به پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی ـ مصوب۱۳۵۴ـ تصویب نمود:

۱ـ مستمری کلیه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده به میزان بیست و پنج درصد افزایش می یابد.

۲ـ پس از اعمال افزایش یادشده، حداقل دریافتی ماهیانه اشخاصی که میزان سابقه پرداخت حق بیمه آنها سی سال و بیشتر باشد، (اعم از سابقه پرداخت حق بیمه واقعی و نیز سنوات ارفاقی که به سبب قوانین مختلف نظیر اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور ایجاد شده است) مبلغ هفت میلیون (۷٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تعیین می گردد.

۳ـ اجرای تصویب نامه شماره ۲۶۵۸۰/ت۴۲۴۷۱هـ مورخ ۹/۲/۱۳۸۸ در خصوص مستمری بگیران بهره مند از حمایت یارانه ای دولت، منوط به پیش بینی ردیفی جداگانه در لوایح بودجه سنواتی و پرداخت اعتبار مربوط به سازمان تأمین اجتماعی می باشد.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ محمدرضا رحیمی


– برگزیده
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *