حذف کدهای داخل‌شهری تمام استان‌ها تا ۳ ماه آینده

۱۶اردیبهشت،

 

رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران گفت: وزارت ارتباطات به مخابرات ابلاغ کرده که می‌تواند با اجرای هم‌کدی در استان‌ها به ازای نگهداری شبکه مبلغی را از مشترکان وصول کند که این ابلاغیه بعد از اردیبهشت اجرا می‌شود.
 
به گزارش فارس، سیدمصطفی سیدهاشمی امروز در پنجمین مجمع شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت مخابرات ایران در خصوص اجرای همکاری در استان‌ها ابلاغ کرده است که مخابرات می‌تواند از محل همسان‌‌سازی کدی (هم‌کدسازی) و نگهداری، مبالغی را از مشترکان وصل کند.
 
رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات این ابلاغیه را دریافت کرده، اما هنوز اجرا نکرده و پس از اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد.
 
وی گفت: هم‌کدسازی به نفع مشترکان است و مخابرات از محل افزایش ترافیک جبران هزینه می‌کند.
 
وی گفت: هم‌کدسازی استان‌ها یک ضرر فاحش برائ مخابرات اما به نفع مشترکان است.
 
وی گفت: اما مخابرات به دنبال افزایش ترافیک در نتیجه تغییر رفتار ترافیکی مشترکان است.
 
سیدهاشمی افزود: زیرا با تعدیل هزینه‌های استانی، رفتار مشترکان تغییر می‌کند و ترافیک شبکه افزایش می‌یابد.
 
وی گفت: دو راه برائ افزایش درآمد وجود دارد، اول افزایش ترافیک و دوم افزایش نرخ مکالمات که ضرر هم‌کدی مخابرات امیدواریم با افزایش ترافیک جبران شود.
 
سیدهاشمی همچنین پس از پایان مجمع در جمع خبرنگاران از اجرای طرح همکاری در سراسر کشور حداکثر تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: برائ مثال امروز در آذربایجان غربی ۸ شهر استان با مرکز استان هم‌کد شده‌اند.
 
وی افزود: پس از اجرای هم کدسازی تعرفه استانی به ۵۳٫۰۳ تغییر خواهد کرد. طبق مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس از هم‌کدسازی، هزینه‌ای برائ اجرای هم‌کدی و نگهداری از مشترک اخذ می‌شود.
 
رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص شرکت تالیا گفت: هم اکنون ۵۷ درصد شرکت تالیا متعلق به شرکت مخابرات ایران است و این شرکت برنامه تازهی را برائ پوشش در GSM های روستایی در دستورکار دارند و طبق برنامه باید به زودی یک میلیون مشترک را تحت پوشش داشته باشند.
 
سیدهاشمی همچنین در خصوص شرکت ارائه‌دهنده وایمکس مبین‌نت و زیان‌دهی این شرکت گفت: در طرح تجاری مبین‌نت دیده شده که این شرکت در چهار سال اول زیان‌ده باشد و پس از آن با جذب ۴ میلیون مشترک به سوددهی برسد.
 
وی در برابر این سؤال، هم‌اکنون مبین‌نت وارد سال چهارم فعالیت می‌شود اما تعداد مشترکان این اپراتور ۵۰۰ هزار مشترک است و به تعداد ۴ میلیون برائ رسیدن به سوددهی در طرح تجاری نرسیده، گفت: مبین‌نت باید با برنامه‌ریزی و انتخاب طرح تجاری و کسب و کار مناسب به سوددهی برسد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ