دموکراسی هرگز از طریق تفنگ، جنگ و کشتار به دست نخواهد آمد

۹ م دیماه ،

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دموکراسی هرگز از طریق تفنگ، جنگ و کشتار به دست نمی‌آید، گفت: زمانی که ملاحظه می‌شود دشمنان غربی و برخی حامیان منطقه‌ای آنها که بویی از دموکراسی نبرده‌اند، در حوادث سوریه از دموکراسی سخن می‌گویند، دروغ بودن چنین ادعا‌هایی بر همگان ثابت می‌شود.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (شنبه) در دیدار سفیر جدید سوریه اظهار داشت: بی‌تردید شرایط هر قدر هم دشوار باشد، پیروزی از آن ملت‌ها بوده و آینده‌ بسیار بدی در انتظار دشمنان ملت‌ها است و به فضل الهی دو ملت ایران و سوریه به همراه تمامی ملت‌های مستقل و آزاده جهان، دوران عزت و سعادت حقیقی را تجربه خواهند کرد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: تجربه نشان داده که دشمنان غربی صرفاً به دنبال منافع خود می باشند و کسانی که امروز از آنها دنباله‌روی می‌کنند باید بدانند که سرنوشت خوبی در انتظارشان نخواهد بود.

احمدی‌نژاد با تأکید بر ضرورت تلاش برای توقف جنگ و استقرار امنیت و آرامش در سوریه گفت: کسانی که دلسوز واقعی سوریه می باشند باید به این روند کمک کنند.

سفیر جدید سوریه در ایران نیز پس از تقدیم استوارنامه خود گفت: کشورهای سلطه‌گر و همدستانشان که امروز ملت سوریه را در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مورد هجمه قرار داده اند، در حقیقت به دنبال ضربه زدن به جبهه مقاومت و جبهه ضدصهیونیستی می باشند.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی و پایداری مردم سوریه از توطئه‌های آمریکا و سایر دشمنان خود سبب شده که طراحی‌های مختلف آنان در ۲۰ ماه قبل، با شکست مواجه شود و ملت سوریه به فضل الهی تمامی این حوادث را با سرافرازی پشت سر خواهد گذاشت.

سفیر جدید سوریه همچنین بر گسترش همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف به ویژه همکاری‌های اقتصادی تأکید کرد و گفت: تهران و دمشق ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه‌ای در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی دارند که می‌توانند آنها را در راستای منافع دو ملت و دو کشور فعال کنند.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ