دیدار صالحی با وزرای خارجه مصر ، بنین و بورکینافاسو

۰۹ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

isna-1-171.jpg

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اتحادیه آفریقا با وزرای خارجه مصر ، بنین و بورکینافاسو دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علی‌اکبر صالحی و کامل عمرو وزیر خارجه مصر در این دیدار ضمن رایزنی در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه بر استمرار گفت‌وگوهای دو کشور در حاشیه اجلاس سران همکاری اسلامی در قاهره برگزار می‌گردد تاکید کردند.

صالحی همچنین در دیدار با نصیرو باکو وزیر خارجه بنین ضمن تشکر از میزبانی دولت این کشور از هیات وزارت امور خارجه کشورمان که اخیرا به این کشور سفر کرده است، اقدامات دولت بنین در دوره ریاست این کشور بر اتحادیه آفریقا در دوره قبل تشکر و قدردانی کرد و از همتای بنینی خود برای سفر به تهران و به منظور پیگیری توافقات قبلی دعوت به عمل آورد.

نصیرو باکو نیز در این دیدار ضمن قبول دعوت صالحی ابراز علاقه کرد در آینده‌ای نزدیک از کشورمان دیدن نماید.

دیدار وزرای خارجه ایران و بورکینافاسو از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای صالحی در آدیس آبابا بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان در ظرفیت ریاست شورای وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد از آمادگی کشورمان برای کمک به حل مسالمت‌آمیز بحران مالی تاکید کرد.

جبرئیل باسوله وزیر خارجه بورکینافاسو نیز ضمن تشکر از اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل بحران مالی آخرین تحولات این کشور را برای وزیر خارجه کشورمان تشریح کرد.

بورکینافاسو در حال حاضر میانجی جامعه توسعه همکاری‌های غرب آفریقا (اکواس) برای حل بحران مالی ایفای نقش می‌کند.

وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا با جودت یلماز وزیر توسعه ترکیه نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

همکاری‌های دو کشور در حوزه مسائل دوجانبه و منطقه‌ای مهمترین موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *