راه اندازی ۵۰۰ مرکز فرهنگی دیجیتال

جام جم آنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۵۰۰ مرکز فرهنگی دیجیتال در کشور در سال جاری راه اندازی و فعال خواهد شد.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد حسینی امروز در مراسم افتتاح ۱۳ مرکز فرهنگی دیجیتال، رونمایی دیجیتالی نرم افزاری اطلس فرهنگی و نسخه دیجیتالی از کتاب اخلاق رضوی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) استان مرکزی در اراک گفت: هم اکنون ۲۵۰ مرکز فرهنگی دیجیتال در کشور فعال است.

وی افزود: مراکز فرهنگی دیجیتال در استان ها به شبکه ملی دیجیتال وصل خواهند شد تا در زمینه آموزش، ساخت انیمیشن و بازی های رایانه ای بصورت محصولات پاک در اختیار خانواده ها باشند.

حسینی اضافه کرد: حضور بیشتر و اثرگذار ایران اسلامی در عرصه فضای مجازی و بستر اینترنت بسیار مهم و ضروری است و یکی از راهکارهای عملی آن توسعه شبکه ملی فرهنگ است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: امروز دشمن با همه توان به ویژه استفاده از فضای مجازی و اینترنت برای ضربه زدن به اعتقادات و باورهای مردم به خصوص جوانان به میدان آمده است.

وی تاکید کرد: باید با ساخت محصولات پاک اینترنتی زمینه معرفی بیشتر انقلاب اسلامی را در جهان فراهم کنیم و با برپایی نمایشگاه در کشورهای مختلف این تقاضا و زمینه وجود دارد.

حسینی تصریح کرد: ورود بیشتر در فضای مجازی و تولید محصولات فاخر و اثرگذار در زمینه های مختلف از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: شبکه ملی فرهنگ، مجموعه‌ای سازمان یافته از سامانه‌های آنلاین، مراکز فرهنگی دیجیتال و اقدامات حمایتی، آموزشی و اطلاع رسانی است که با هدف استفاده بهینه از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی برای تحقق اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران، تحت راهبری و نظارت این وزارتخانه طراحی و اجرا شده است و متناسب با فناوری‌های روز، توسعه و ارتقا می‌یابد.

حسینی اظهارداشت: این شبکه بستری مبتنی بر آخرین فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی برای دسترسی به آثار، محصولات و خدمات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای را فراهم کرده است و زمینه لازم برای پدید آوردن و انتشار محتوای فرهنگ اسلامی، ایرانی و دسترسی عمومی به اطلاعات بخش فرهنگ ایران اسلامی را مهیا می کند تا آثار تولیدی به سهولت در اختیار اقشار مختلف جامعه در سراسر کشور قرار گیرد.

وی یادآور شد: ارتقای فرهنگ عمومی کاربری رسانه‌ها، آثار و محصولات فرهنگی دیجیتال با رویکرد ترویج استفاده سالم و مفید از فضای دیجیتال، هدایت و جهت‌دهی، پایش، پدید آوردن و انتشار آثار و محصولات فرهنگی دیجیتال در کشور، تسهیل دسترسی عمومی به آثار و محصولات فرهنگی برگزیده در عرصه دیجیتال و توسعه توانمند‌ی‌های ملی به ویژه سرمایه انسانی در زمینه بهره‌گیری از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی برای پدید آوردن محصولات فاخر فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از جمله اهداف شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز در استان مرکزی ۱۳ مرکز فرهنگی دیجیتال در قالب یک مرکز استانی، دو مرکز شهرستانی و ۱۰ خانه دیجیتال افتتاح می شود که باید برای توسعه کمی و کیفی آن بیش از پیش تلاش کرد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *