راه اندازی سامانه ملی ازدواج تصویب شد

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به نیازهای کنونی و تغییر در فرهنگ جامعه، سامانه «ملی ازدواج» برای تسهیل در امر ازدواج در جلسه شورای مدیران تصویب نهایی شد.
مسعود امینی در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: در این سامانه تمام اموری که برای ازدواج نیاز است به صورت سیستماتیک ارائه می‌شود و همه ارگان‌هایی که هر کدام به نوعی با امر ازدواج و فراهم کردن شرایط ازدواج در ارتباط هستند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
وی افزود: این سامانه اطلاعات لازم از مراحل اولیه ازدواج تا خریدهای پیش از عروسی را به صورت منسجم در اختیار جوانان قرار می‌دهد.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: این سامانه به برنامه‌ریزی برای مباحث اجتماعی و پیمایش مسائل پیشرو هم کمک می‌کند.
امینی دست‌یابی به اطلاعات دقیق در ترکیب سنی ازدواج و همچنی آمار ازدواج و طلاق را یکی از رویکردهای این سامانه خواند و توضیح داد: با داشتن اطلاعات دقیق از آمار طلاق و ازدواج می‌توان برنامه ریزی‌های زیادی برای این موضوع داشت.
وی ادامه داد: در سال گذشته تنها بانک صادرات آمار وام‌هایی که برای ازدواج پرداخت کرده بود را اعلام کرد و با راه اندازی این سامانه آمار وام‌های ازدواج بانک‌ها رصد و می‌توان هماهنگی‌های لازم را انجام داد.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *