«روانی» هیچکاک، خونین‌ترین فیلم تاریخ سینما

سینما و تلویزیون > سینمای‌جهان  – 
فیلم «روانی» ساخته‌ معروف «آلفرد هیچکاک» عنوان خونین‌ترین فیلم تاریخ سینما را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، نشریه‌ سینمایی اسکرین در گزارشی به معرفی خونین‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پرداخت که با به تصویر کشیدن صحنه‌های خشونت‌آمیز و خونین، تاثیر زیادی بر هیجانی شدن فیلم داشته‌اند.

در این فهرست فیلم «روانی»‌ساخته‌ آلفرد هیچکاک در رتبه‌ اول قرار گرفته است. «روانی» که عنوان بهترین فیلم دهه ۶۰ سینمای جهان را در اختیار دارد، یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما است.

این فیلم در سال ۱۹۹۲ در فهرست میراث فرهنگی آمریکا و در گنجینه شاهکارهای سینمایی هالیوود قرار گرفت.

این فیلم محصول سال ۱۹۶۰ نامزد چهار جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی بود که در جوایز سینمایی ادگار آلن پو بهترین فیلم جنایی شناخته شد و در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر زن را برای «جانت لی» به همراه آورد.

فیلم «MASH» به کارگردانی «رابرت آلتمن» محصول ۱۹۷۰ در رتبه‌ دوم قرار دارد. اگرچه دیگر کارگردانان از قبول این پروژه طفره رفتند، اما «آلتمن» آن را قبول کرد و توانست با همین فیلم جایزه‌ نخل طلای جشنواره کن را در سال ۱۹۷۰ به‌دست آورد.

این اثر پرفروش‌ترین فیلم در کارنامه‌ سینمایی آلتمن محسوب می‌شود که برنده‌ جایزه‌ اسکار بهترین فیلمنامه شد و در جوایز گلدن گلوب بهترین معرفی شد.

فیلم «راننده تاکسی» اثر معروف «مارتین اسکورسیزی» محصول ۱۹۷۶ در مکان بعدی نشریه‌ اسکرین قرار گرفته است.

این فیلم با نقش‌آفرینی «رابرت دنیرو» و «جودی فاستر» نامزد چهار جایزه اسکار بود که در جشنواره کن موفق به کسب نخل طلا شد و دنیرو با این فیلم تا آستانه کسب جایزه‌ اسکار رفت.

 

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *