رییس جمهور نیروگاه‌های سمنان و شاهرود را افتتاح می‌کند

۱۸م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

Amir Pourmand (1 of 17).jpg

بخش گازی دو نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان و شاهرود فردا با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شوند.

مدیر طرح نیروگاه‌های سمنان و شاهرود در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که ظرفیت بخش گازی هر کدام از این نیروگاه‌ها ۳۲۴ مگاوات است، افزود: بخش گازی نیروگاه‌ها بیش از این وارد مدار شده بودند، افتتاح نیروگاه‌ها فردا با حضور رییس جمهور صورت می‌گیرد.

به گفته وی، این نیروگاه‌ها از مصوبات استانی بوده و در سفرهای ریاست جمهوری در سال ۸۷ تصویب و ابلاغ شده‌اند.

محمدرضا قلمبر اظهار کرد: کلنگ نیروگاه سمنان در اردیبهشت ماه سال ۸۸ زده شده بود، در حال حاضر هر دو واحد گازی نیروگاه‌ها کار می کنند و سوخت نیروگاه‌ها با گاز و گازوئیل تامین می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که اعتبار هزینه شده برای نیروگاه سمنان ۲۳۰ میلیارد تومان بوده، گفت: برای ساخت نیروگاه شاهرود نیز ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر طرح نیروگاه‌های سمنان و شاهرود با بیان این‌که یک سالی است که منتظر افتتاح رسمی نیروگاه‌ها بودیم، گفت: هر دو نیروگاه وارد شبکه شده‌اند و برق تولید می‌کنند.

قلمبر با اشاره به این‌که راه اندازی بخش بخار نیروگاه‌ها چهار سال زمان می‌برد، تاکید کرد: بخش گازی نیروگاه‌ها در اولویت برنامه نیستند؛ بخش بخار براساس اولویت‌بندی انجام می‌شود و در حال حاضر بخش بخار نیروگاه‌های قبلی براساس اوولویت توانیر در حال احداث است.

مدیر طرح نیروگاه‌های سمنان و شاهرود تاکید کرد: نیروگاه سمنان دارای دو واحد گازی با ظرفیت هر واحد ۱۶۲ مگاوات و نیروگاه شاهرود نیز دارای دو واحد گازی با ظرفیت هر کدام ۱۶۲ مگاوات است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تجهیزات نیروگاه‌ها ساخت داخل می باشند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *