سخنگوی اشتون: ۱+۵ به دنبال مذاکره با ایران در ماه فوریه است

۰۹ام بهمن ،

۱+۵ برگزاری دور تازهی از مذاکرات با ایران در ماه فوریه را خواستار شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز مایکل مان، یک سخنگوی کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت که ایران با پیشنهاد او (کاترین اشتون) برای مذاکرات (با ۱+۵)در پایان ماه ژانویه که از طرف ایالات متحده، روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان، مطرح شده موافقت نکرده است.
مان در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت: ایران پیشنهاد ما برای رفتن به استانبول در تاریخ ۲۸ ژانویه و ۲۹ را قبول نکرد، بنابراین ما تاریخ‌های تازهی را در ماه فوریه پیشنهاد دادیم.
او گفت: ما به ارائه تاریخ‌ (برای برگزاری مذاکرات) از ماه دسامبر ادامه دادیم. ما ناامید شدیم از این‌که ایرانی‌ها تاکنون با آن موافقت نکرده‌اند.
سخنگوی اشتون مدعی شد: با این حال مذاکره‌ کنندگان ایرانی شرایط شرایط تازهی را برای از سرگیری مذاکرات قرار داده‌اند که اتحادیه اروپا نگرانند که ممکن است آن یک تاکتیک تاخیر انداختن باشد.
به گزارش ایسنا،‌ این در حالی است که با وجود آمادگی ایران برای برگزاری مذاکرات ۱+۵ در تاریخ توافق شده در ماه ژانویه، هلگا اشمید در تماسی تلفنی با همتای ایرانی خود اعلام کرد که ۱+۵ آمادگی لازم برای برگزاری مذاکرات در ماه ژانویه را ندارد و تاریخ تازهی در این گفت‌وگو برای ماه فوریه پیشنهاد کرد.
جمعه هفته قبل هلگا اشمید، معاون کاترین اشتون در تماسی تلفنی با علی باقری، معاون سعید جلیلی گفت‌وگو کرد.

علی‌ باقری، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی در این گفت‌وگو با تاکید بر آمادگی ایران برای انجام مذاکرات با ۱+۵ از طرف مقابل خواست تا به تاریخ توافق شده برای برگزاری گفت‌وگوها در ماه ژانویه پایبند باشد.
/۲۷۲۷
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ