شیوه‌های جدید زندگی

جام جم آنلاین: امروزه همراه داشتن کارت بانکی بهتر از حمل پول نقد است، اما به شرطی که جوانب احتیاط رعایت شود. کارت خود را برای برداشت پول به کسی که نمی‌شناسید، ندهید و اگر از کارت استفاده می‌کنید، جلوی دیگران با صدای بلند رمز آن را نگویید.

در صورت برداشت وجه از کارت توسط فروشنده اگر ضعف بینایی دارید، از مشتری دیگری کمک بگیرید و مبلغ درج شده در قبض رسید را چک کنید. همیشه ذره بین به همراه داشته باشید زیرا فیش‌ها و قبض‌ها ریز چاپ می‌شود.

هرگز رمز کارت خود را با خود به همراه نبرید و آن را در کنار کارت نگذارید.

دقت کنید هر بار که به خودپرداز مراجعه می‌کنید، باید سه چیز را بردارید؛ همیشه این سه چیز را بشمارید: پول، کارت، رسید.

اگر مرحله یک، دو، سه اجرا نشده از جلوی دستگاه تکان نخورید. ممکن است کارت شما در دستگاه مانده باشد. اگر چنین بود، به همان بانک اطلاع دهید. رمز اینترنتی کارت خود را داشته باشید تا در خرید اینترنتی بتوان از آن استفاده کرد.

رمز کارت خود را چند وقت یکبار عوض کنید، اما دفتری داشته باشید که در جای مطمئنی بگذارید و این رمز‌ها را با ذکر تاریخ تعویض در آن یادداشت کنید. از شماره‌هایی که فراموش نمی‌کنید استفاده کنید. بخشی از شماره تلفن، سال ازدواج، سال تولد فرزند و هر چیز دیگری که فراموشش نمی‌کنید.

اگر از سوپرمارکت خرید تلفنی یا اینترنتی و اعتباری می‌کنید، به یکی از همسایه‌ها یا فرزندان خود خبر دهید که در چه تاریخی قرار است از چه موسسه‌ای برای تحویل جنس به خانه شما بیایند تا در صورت بروز مشکل، خانواده و دوستان بدانند آخرین کسی که به منزل شما مراجعه کرده، چه کسی بوده است. (جام جم – ضمیمه چاردیواری)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ