عرضه مستقیم پسته ۳۰ هزار تومانی از فردا

۳۰ام بهمن ،

ممتازنیوز: رییس انجمن پسته اعلام کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان صادرکنندگان و مسئولان برائ کاهش قیمت پسته، از فردا – یکم اسفندماه – پسته مرغوب صادراتی کیلویی ۳۰ هزار تومان در نمایشگاه‌های بهاره و مراکز فروش، عرضه می‌شود.

محسن جلال‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بازار در حال برگشت به شرایط عادی بوده و به طرف‌های خارجی اعلام شده کە صادرات متوقف نشده است.

وی با بیان این‌که صادرات پسته در روزهای اخیر همواره ادامه داشته است، افزود: در اسفند ماه سال قبل قیمت هر کیلوگرم پسته مرغوب حدود ۲۰ هزار تومان بود کە امسال با توجه به افزایش ۲٫۵ برابری نرخ ارز، قیمت این محصول نیز به همین میزان افزایش یافت و به حدود ۵۰ هزار تومان رسید البته قیمت هر کیلوگرم پسته سورت شده در بسته‌بندی‌های متفاوت به مراتب بالاتر بود.

به گفته رییس انجمن پسته، افزایش نرخ ارز، سبب اصلی افزایش قیمت پسته در بازار داخلی بوده اما پسته به اندازه کافی برائ تأمین نیاز شب عید وجود دارد و فقط باید قیمت آن را کنترل کرد.

جلال‌پور تاکید کرد: توقف صادرات پسته هیچ دردی را درمان نمی‌کند و تنها سبب از دست رفتن بازار‌های صادراتی این محصول استراتژیک می‌شود و پسته‌های مرغوب ایرانی را روی دست تاجران می‌ماند.

در پی افزایش قیمت پسته در بازارهای داخلی، مسئولان ممنوعیت صادرات این محصول را به مدت شش ماه برائ کوتاه کردن دست سودجویان مطرح کردند کە این تصمیم با واکنش‌های متفاوتی همراه شد و نهایتا روز قبل پس از مذاکرات سازمان توسعه تجارت و صادرکنندگان مقرر شد در صورت تأمین نیاز بازار داخل با قیمت مناسب، صادرات پسته ادامه یابد.


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ