عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی تروریست‌ها

جام جم آنلاین: پایگاه خبری شام‌لایف اعلام کرد که اکنون در محافل نظامی در سوریه شایع شده است که علل و اسباب ضرورت پاکسازی سوریه از گروهک‌های مسلح دیگر الزام ‌آورتر شده است.

بنا بر این گزارش، دمشق دیگر نمی‌خواهد وضعیت به وضعیت قبل از ماه مارس بازگردد. زمانیکه گروه‌های مسلح استان حمص این استان را به پایگاه اصلی خود تبدیل کردند اما عملیات ارتش سوریه در «باباعمرو» شرایط را به کلی تغییر داد.

طبق اخبار رسیده، فعالیت امنیتی اکنون در ریف دمشق متمرکز است. ارتش سوریه در صدد است مانع هر فعالیتی از جانب گروه‌های مسلح در ریف دمشق شود تا این وضعیت تا به مرزهای لبنان نیز کشیده شود.

قرار است منطقه چنان پاکسازی شود که دیگر هیچ خطری از جانب غرب سوریه احساس نشود.

منابع مطلع اعلام کردند که بخش‌های زیادی از حمص پاکسازی شده است و اکنون ضربات مستقیمی بر پیکره گروه‌های مسلح در حمص وارد می‌شود و حتی ممکن است گروه‌های لبنانی که به گروه‌های مسلح در سوریه کمک می‌کنند در امان نمانند.

همزمان با پاکسازی حمص از وجود تروریست‌ها، الان عملیات ارتش متمرکز بر وارد آوردن ضربات منحصر به فرد به تجمعات عناصر مسلح سوری است بخصوص کسانی که برخی مناطق مرزی در ترکیه، عراق و اردن را مرکز آموزش و سازماندهی خود قرار داده‌اند.

شام‌لایف تاکید کرد: به نظر می‌رسد ارتش اکنون مشغول عملیاتی است که بتوان آن را «بسیار قاطعانه» توصیف کرد که سرانجام به نابودی کل گروهک‌های مسلح خواهد انجامید.(فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *