قم؛ آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور در اردیبهشت

مروری بر لیست آلوده و پاک‌ترین استان‌های کشور از منظر ارسال‌کننده‌های بدافزار‌ها گویای آن است که استان‌های قم آلوده‌ترین و هرمزگان، کردستان، چهارمحال و بختیاری و اردبیل به‌طور مشترک پاک‌ترین استان‌های اینترنتی کشور هستند.

بنا بر تحقیقات صورت گرفته، طی اردیبهشت‌ماه سال استان قم به عنوان آلوده‌ترین استان کشور از نظر ارسال‌کننده‌های بد‌افزاری شناخته شد و در این زمینه ۵۶ امتیاز منفی به خود اختصاص می‌داد. پس از قم، تهران با ۵٫۵ امتیاز منفی در رتبه‌ دوم این جدول قرار گرفت و پس از آن استان ایلام با ۴۶ امیتاز منفی عنوان سومین استان آلوده‌ی کشور را از آن خود کرد.

بنابر آمار منتشر‌ شده از سوی مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد‌های رایانه‌یی، آذربایجان شرقی با کسب ۴۰ امتیاز در رده چهارم آلوده‌‌های اینترنتی قرار دارد و پس از آن استان‌های اصفهان، فارس، گیلان، مازندران و … در رده‌های بعدی این جدول قرار می‌گیرند.

اما استان‌های هرمزگان، کردستان، چهارمحال و بختیاری و اردبیل به‌طور مشترک با کسب دو امتیاز منفی به عنوان پاک‌ترین استان‌های اینترنتی کشور شناخته شده‌اند و پس از آنها استان خوزستان با چهار امتیاز منفی و کرمانشاه با پنج امتیاز منفی به عنوان اولین و سومین استان‌های پاک اینترنتی محسوب می‌شوند.

اردیبهشت‌ماه سال گذشته تهران، آذربایجان شرقی و فارس آلوده‌ترین شهرهای اینترنتی کشور بودند و مازندران، قزوین، سمنان، چهارمحال و بختیاری، ایلام و استان البرز به‌طور مشترک پاک‌ترین استان اینترنتی به‌شمار می‌رفتند.

نکته دیگر آنکه اگرچه سال گذشته دو استان آلوده‌ یعنی تهران و آذربایجان شرقی امتیازی به مراتب بیش از امتیاز سال را به خود اختصاص داده بودند، اما در مجموع نمره صنفی اکثر استان‌های کشور به ۱۰ امتیاز هم نمی‌رسید که این رقم در سال جاری نسبت به سال قبل سیر صعودی داشته است.

این آمار پس از جمع‌آوری و تحلیل داده از شبکه هانی نت ملی در ارتباط با میزان گستره‌ی آلودگی به بد‌افزار در استان‌های کشور تهیه شده است و اعداد آن بیانگر آدرس‌های اینترنتی آلوده شناسایی شده در هر استان است. فروردین‌ماه امسال به ترتیب استان‌های مازندران، تهران، بوشهر، قم و اصفهان در رده‌های اول تا پنجم استان‌های آلوده اینترنتی قرار داشتند.
۲۱۲۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ