قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای نرخ مصوب قبل از شهریور ۹۱

۲۱م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

جزئیات جلسه امروز شورای رقابت

قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای نرخ مصوب قبل از شهریور ۹۱

عضو شورای رقابت با تصویب جزئیات جلسه عصر امروز این شورا گفت: در این جلسه دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو نهایی و مقرر شد قیمت خودرو براساس نرخ مصوب قبل از شهریور ۹۱ به اضافه افزایش نرخ تورم‌ بخشی شش ماهه دوم امسال تعیین شود.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از فارس، علی مددی اظهار داشت: در جلسه عصر امروز شورای رقابت مقرر شد، دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو نهایی و مقرر شد قیمت خودرو براساس نرخ‌های مصوب قبل از شهریور ۹۱ به اضافه افزایش تورم بخشی در شش ماهه دوم امسال تعیین شود.

وی ادامه داد: قیمت‌ خودرو در سال جاری بدون کارشناسی لازم افزایش یافته بود که شورای رقابت معتقد است این قیمتها باید مورد بازنگری قرار گیرد.

عضو شورای رقابت تصریح کرد: میزان تورم شش ماهه دوم امسال باید از کانال‌های ذیربط دریافت شود، تا در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته مددی شورای رقابت طی ۲۵ روز کاری فاکتورهای لازم بر قیمت‌گذاری خودرو را بررسی می‌کند و با توجه به متغیرهای مؤثر در قیمت خودرو ۲۵ روز آینده قیمت قطعی خودرو اعلام خواهد شد.

مددی در پاسخ به این سئوال که آیا بحث‌های مطرح شده در مورد کاهش ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومانی قیمت خودرو اجرایی خواهد شد، گفت: بله، خودروسازان به این نتیجه رسیدند که قیمت محصولاتشان بالا است و باید آن را کاهش دهند.

یکشنبه ۲۰ اسفند   ۱۹:۲۷

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *