قیمت آپارتمان در حاشیه دریاچه چیتگر تهران

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

قیمت‌ها متفاوت است از متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۱۰میلیون تومان. مبنای قیمت‌گذاری در این منطقه نزدیکی و دوری به دریاچه چیتگر است. دریاچه‌ای که تاثیر …

قیمت آپارتمان در حاشیه دریاچه چیتگر تهران

به گزارش ممتازنیوز، قیمت‌ها متفاوت است از متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۱۰میلیون تومان. مبنای قیمت‌گذاری در این منطقه نزدیکی و دوری به دریاچه چیتگر است. دریاچه‌ای که تاثیر قابل توجهی بر زمین‌ها و آپارتمان‌های یکدست نوساز منطقه ۲۲ تهران در دو، سه سال اخیر گذاشته است. خانه‌هایی که منظر دریاچه- دید به دریاچه- داشته باشند متری یک تا دو میلیون تومان گران‌تر از خانه‌های مشابه خود هستند. بخشی از خرید و فروش‌ها در این منطقه به صورت امتیاز تعاونی- خانه‌های در حال ساخت توسط تعاونی‌‌های مسکن وابسته به نهادها- است و به جز مبلغی که خریدار برای آپارتمان‌های آماده تحویل می‌دهد ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان نیز به عنوان حق امتیاز به عضو تعاونی پرداخت می‌کنند.

برخی از مجتمع‌های این منطقه سند دارند و برخی نیز در انتظار سند هستند. اما همین آپارتمان‌های بی‌سند هم به گفته یکی از مشاوران املاک این منطقه خرید و فروش می‌شوند.

به گفته این فعال بازار املاک غرب تهران پروژه‌های ساختمانی در این منطقه بیشتر متعلق به نهادهای دولتی یا شبه‌دولتی است. او درباره تفاوت قیمت‌ها در این منطقه می‌گوید: برخی از مجتمع‌های این منطقه زمین‌های بسیار بزرگی دارند و نزدیک به ۴۰ متر به هر واحد سرانه فضای سبز، بهداشتی و تجاری و تفریحی می‌رسد.  او ادامه می‌دهد: قیمت پروژه‌ها در این منطقه متفاوت است. اینکه وابسته به کدام نهاد است هم بر نرخ‌ها تاثیر می‌گذارد. آپارتمان آماده تحویل متری ۴ میلیون تومان هم در منطقه وجود دارد که با فاصله اندکی با آن یک پروژه ساختمانی آغاز شده که پیش فروش آن برای تحویل سال ۹۵ متری ۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

او ادامه می‌دهد: هر گرانی بی‌دلیل نیست آپارتمان‌هایی که دید دریاچه دارند از قیمت بالاتری نسبت به سایر آپارتمان‌ها در منطقه برخوردارند. او درباره بوی بد دریاچه و حشره که می‌گویند همسایه‌های دریاچه را ناراحت و نگران کرده است، می‌گوید: ما ۴۰ قدم با این دریاچه فاصله داریم نه بوی بد می‌دهد و نه حشره‌ای در اطراف آن ما را اذیت می‌کند، اما ماجرای دید به دریاچه رفته‌رفته به یک سراب در بازار مسکن منطقه ۲۲ دارد تبدیل می‌شود. در سراسر اطراف دریاچه، برج‌های چند ده طبقه در حال احداث، به‌زودی دید عمومی به آن را کور خواهند کرد.

یک فعال بازار مسکن در این منطقه قیمت‌های متفاوتی برای برج‌های این منطقه عنوان می‌کند و می‌گوید: برج‌های مشرف به این دریاچه به بیش از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع هم می‌رسد. او یادآوری می‌کند: دریاچه چیتگر به اندازه‌ای که ارزش املاک حاشیه و مشرف به دریاچه را تحت تاثیر قرار داده، بافت مسکونی داخل شهرک را تحت تاثیر خود از لحاظ قیمت قرار نداده است. به طور مثال یک واحد ۱۱۰ متری در حال ساخت در طبقه سوم واقع در خیابان امیرکبیر (دورتر از دریاچه) ۶۰۰ میلیون تومان و یک واحد ۸۰ متری در میدان ساحل (نزدیک‌ترین نقطه به دریاچه) ۷۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. یک مشاور املاک در منطقه ۲۲ تهران، درباره منظره دریاچه در برج‌های اطراف دریاچه می‌گوید: صادقانه می‌گویم تا چند سال آینده هیچ کدام از این برج‌ها دارای منظره دریاچه نخواهند بود مگر واحد‌هایی که بالای طبقه ۱۳ باشند. وی اضافه می‌کند: آپارتمان‌هایی که دارای واحد زیر ۱۰۰ متر هستند قیمت بالاتری نسبت به آپارتمان‌های با متراژ بالا دارند، چون بیشتر برج‌هایی که در حاشیه دریاچه ساخته شده‌اند متراژ بالای ۱۲۰ متر دارند.به اعتقاد این فعال بازار مسکن منطقه ۲۲ همچنان امکان رشد قیمت دارد زیرا منطقه، به‌نوعی توریستی محسوب می‌شود. او یک شایعه در خصوص افزایش جذابیت‌های منطقه به ما می‌گوید: یکی از جزایر سه‌گانه دریاچه به قیمت ۱۸۰ میلیارد تومان به یک گروه ساختمانی فروخته شده تا در آن هتل‌سازی شود و ساخت این مجتمع‌های رفاهی نیز می‌تواند بر افزایش قیمت‌های منطقه تاثیر‌گذار باشد.

vmfisqdummldvk8fs6z.jpg

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *