مخالفت مجلس با پیشنهاد کاهش ساعت کاری مردان دارای همسر بیمار و فرزند معلول

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

معاون رئیس جمهور در امور زنان خبر داد

مخالفت مجلس با پیشنهاد کاهش ساعت کاری مردان دارای همسر بیمار و فرزند معلول

ایران > دولت – ممتازنیوز:
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: ما تلاش کردیم لایحه کاهش ساعت کاری را به کارکنان دولت اعم از زن و مرد تعمیم دهیم تا شامل مردان دارای همسر مبتلا به بیماری صعب‌العلاج یا معلول یا فرزند زیر هفت سال و معلول نیز بشود، اما متاسفانه کمیسیون اجتماعی مجلس با این پیشنهاد ما مخالفت کرد.

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: هدف ما از ارایه این پیشنهاد فرهنگ‌سازی بود؛ چراکه وظیفه مراقبت و رسیدگی، خانه داری منحصر به زنان نمی‌شود و مردان هم نقش پدری و هم نقش همسری دارند و تلاش کرده بودیم نقش همسری و مادری را صرفا به زنان تعمیم ندهیم و نقش همسری و پدری مردان را نادیده نگیریم.

وی تصریح کرد: درحال حاضر برخی پدران از خانواده غایب هستند. قطعا ضرورت بازگشت پدر به خانه و خانواده احساس می‌شود تا آنان نقش‌های پدری و همسری خود را ایفا کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره دیدگاهش نسبت به کاهش ساعت زنان شاغل گفت: نظر من درباره کاهش ساعت کاری زنان شاغل مشخص است و پیش از این دیدگاه‌های خود را بیان کرده‌ام. این لایحه سال‌هاست در دستور است و انتظاراتی ایجاد کرده و متقاضی دارد.

مولاوردی در پایان اظهارکرد: لایحه کنونی کاهش ساعت کاری برای زنان دارای شرایط خاص است. این زنان به دنبال ارتقای جایگاه مدیریتی نیستند و به دلیل نیاز مالی کار می‌کنند. بنابراین وضعیت این زنان را نمی‌توان نادیده گرفت.

— .

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *