مرگ ۲۰۳ نفر در تابستان/ عید فطر ۶۲ نفر در دریا جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای تیرماه و شروع فصل تابستان تا ۲۰ شهریور امسال، ۲۰۳ مورد غرق شدگی در سه استان مازندران، گیلان و گلستان ثبت شده که از این تعداد ۱۸۶ نفر مرد و ۱۷ نفر زن بودند.

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی از مجموع غرق شدگیها ۱۳۲ نفر (۱۲۳ مرد و نه زن) در استان مازندران، ۵۵ نفر (۴۹ مرد و شش زن) در استان گیلان و ۱۶ نفر (۱۴ مرد و دو زن) در استان گلستان بر اثر غرق شدگی جان باخته‌اند.

 

۱۸۱ مورد غرق شدگی در دریا

 

پزشکی قانونی کشور اعلام کرده است بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۱۸۱ مورد از ۲۰۳ غرق شدگی سه استان مازندران، گیلان و گلستان در دریا روی داده و نه مورد در رودخانه، چهار مورد در استخر، پنج مورد آن مربوط به کانال آب، چهار مورد سد و دریاچه مصنوعی است.

 

همچنین ۳۵ درصد غرق شدگان این سه استان از ابتدای تابستان، یعنی فاصله زمانی ابتدای تیرماه  تا ۲۰ شهریورماه، ۲۱ تا ۳۰ ساله بوده اند.

 

تفکیک سنی فوت شدگان ناشی از غرق شده‌ها نشان می دهد که ۱۳ مورد از فوت شدگان ناشی از غرق‌شدگی زیر ۱۰ سال، ۵۵ مورد ۱۱ تا ۲۰ سال، ۷۱ مورد ۲۱ تا ۳۰ سال، ۳۳ مورد ۳۱ تا ۴۰ سال، ۱۹ مورد ۴۱ تا ۵۰ سال، نه مورد ۵۱ تا ۶۰ سال و سه مورد ۶۱ تا ۷۰ سال هستند.

 

مرگ ۶۲ نفر بر اثر غرق شدگی در تعطیلات عید فطر

 

همچنین در تعطیلات عید فطر (در فاصله روزهای ۲۶ تا ۳۱ مرداد امسال )، ۶۲ نفر از هموطنان بر اثر غرق شدگی در سه استان گیلان، مازندران و گلستان جان خود را از دست دادندکه ۱۶ نفر آنان در استان گیلان، ۴۵ نفر در استان مازندران و یک نفر در استان گلستان جان باختند.

 

بر اساس این گزارش در سه ماه نخست امسال ۲۷۹ نفر بر اثر غرق شدگی در سراسر کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲۰۹ نفر مرد و ۷۰ نفر زن بوده اند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *