مهلت ۴ساله برای افزایش سرمایه بیمه‌ها

بینا- رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم شرکتی که توان مالی مورد انتظار را ندارد ریسک‌های بزرگ بپذیرد،‌ گفت: شرکت‌های بیمه می‌توانند از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش سرمایه انجام دهند.
به گزارش بینا، سید محمد کریمی، در مورد تصمیم بیمه مرکزی برای افزایش سرمایه تأسیس شرکت‌های بیمه به فارس اظهار داشت: شرکت بیمه خصوصاً در شرایط تحریم باید به لحاظ سرمایه، توانایی بالایی داشته باشد.
رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر لزوم برخورداری شرکت‌های بیمه از توانگری مالی افزود: افزایش تعداد شرکت‌های بیمه بدون داشتن سرمایه مناسب و پشتوانه قوی صحیح نیست.
وی در پاسخ به سؤالی درخصوص مهلت شرکت‌های فعلی برای تطبیق وضعیت مالی خود با ارقام جدید گفت: پیشنهاد ما به دولت دادن مهلت ۳ تا ۴ ساله به شرکت‌ها برای به روزرسانی مالی است و بیمه‌گران می‌توانند این کار را از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت انجام دهند.
کریمی اضافه کرد: ما نباید اجازه دهیم شرکتی که توان مالی مورد انتظار را ندارد ریسک‌های بزرگ مانند هواپیما، پالایشگاه و نیروگاه را قبول کند و ما با اجرای توانگری مالی جلوی این اقدام را می‌گیریم.
وی با بیان اینکه بیمه مرکزی اصرار دارد شرکت‌های بیمه با توان مالی بالا وارد بازار شوند،ابراز امیدواری کرد: بعد از ابلاغ مصوبه دولت سعی می‌کنیم با شرکت‌های فعلی هم مدارا کنیم تا توان مالی خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.
رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که شرکت‌هایی که تصور می‌کنند نمی‌توانند خود را با وضعیت جدید تطبیق دهند، با شرکت‌های جدیدی که در نوبت دریافت مجوز هستند، شریک و ادغام شوند.
وی گفت:‌ در کشورهای دنیا نیز متداول است که بنگاه‌های اقتصادی با هم شریک ‌شوند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *