نوزدهمین جشنواره تجسمی جوانان برپا می‌شود

با موضوع هنرمند جوان و بیداری:

هنر > جشنواره
“هنرمند جوان و بیداری” موضوع اصلی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان است.

به گزارش همشهری آنلاین، سعید فلاح فر؛ دبیر هنری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان گفت: هنرمند بیدار، هنرمندی است که نسبت به وقایع و شرایط فرهنگی، هنری و اجتماعی عصر خود علم و حساسیت دارد و به موقع و هوشمندانه نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد.

فلاح فر افزود: در این مقطع دو موضوع جهانی و ملی بیداری و تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان ضمن فراهم کردن شرایط رقابتی مناسب و متکی به شیوه و موضوع آزاد، از هنرمندان جوان برای توجه به خلق آثار هنری با موضوعات محوری جشنواره دعوت می‌کند.

دبیر هنری نوزدهمین حشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان در ادامه گفت: در کارگاه‌های جشنواره در رشته‌های مختلف عناوین موضوعی بیشتری متناسب با رشته‌های هنری اعلام می‌شود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان ۱۴تا ۱۷شهریور ماه سال جاری در گرگان برگزار می‌شود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان در رشته‌های طراحی، نقاشی، ارتباط تصویری، حجم، کاریکاتور، نگارگری، خوشنویسی، عکاسی و تصویرسازی در گروه سنی ۱۶ تا ۲۵ سال برگزار می‌شود.

در این جشنواره هنرمندان جوان برگزیده‌های استانی در ۹ رشته به جشنواره راه می‌یابند و جوانانی از دیگر کشورها نیز در جشنواره حضور خواهند داشت.

غلامرضا منتظری؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، دبیر نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان و سعید فلاح فر، دبیر هنری این جشنواره هستند.

استان گلستان در این دوره برای پنجمین سال میزبان جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان است.

جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود و استان گلستان برای پنجمین سال میزبان این جشنواره است.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *