هدف معاونت هنری زنده ماندن موسیقی محلی است

دوشنبه ۱۵آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

با مدیران انجمن‌های موسیقی استان‌ها/

رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر گفت: موسیقی بوشهر جای پای خود را محکم نموده است، بسیاری از هنرمندان این استان در جشنواره‌ها حضور پررنگی دارند و برگزاری کنسرت در داخل و خارج از کشور نشان‌دهنده این است که موسیقی محلی بوشهر روند رو به رشدی را طی نموده است.

اسماعیل روشن روان، رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین درباره برنامه‌های انجمن موسیقی این استان گفت: انجمن موسیقی استان بوشهر از ابتدای سال تاکنون چند کنسرت برگزار نموده است که شامل چند کنسرت محلی و سنتی و دو کارگاه آموزشی موسیقی است. همچنین دو آلبوم موسیقی و یک کتاب موسیقی توسط محسن شریفیان روانه بازار موسیقی شده است.

وی افزود: همچنین قرار است در شش ماه دوم سال جاری چند آلبوم موسیقی مذهبی و چند کنسرت محلی در سطح استان برگزار شود.

رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر در پاسخ به این پرسش که انجمن موسیقی و وزارت ارشاد اسلامی‌برای هنرمندان استان تاکنون چه کارهای مثبتی انجام داده است، گفت: نوازندگان محلی استان ۷۰ نفر می باشند که انجمن موسیقی اقداماتی از قبیل بیمه هنرمندان، اعطای وام، معرفی برای عضویت در خانه موسیقی را انجام داده است.همچنین شهرداری بوشهر برای هنرمندان وامیرا در نظر گرفته است که بعد از تایید مقام های کشوری به این هنرمندان و پیشکسوتان تعلق می گیرد.

وی درباره وضعیت موسیقی محلی و نواحی گفت: موسیقی مقامیو محلی استان بوشهر در وضعیت متعادلی قرار دارد و بهتر است بگوییم موسیقی بوشهر جای پای خود را محکم نموده است . همچنین اسپانسرها همیشه از برگزاری کنسرت در این استان استقبال نمودند . بسیاری از هنرمندان این استان ها در جشنواره ها حضور پررنگی دارند و برگزار کنسرت در داخل و خارج از کشور نشان دهنده این است که موسیقی محلی بوشهر روند رو به رشدی را طی نموده است.

اسماعیل روشن روان در پایان گفت: معاونت هنری همیشه از ما حمایت نموده است و زمینه ساز فعالیت های گسترده انجمن موسیقی است و هدفش حمایت و زنده نگه داشتن موسیقی محلی است.همچنین هر ساله مبلغ قابل توجهی را به انجمن این استان اختصاص داده است و ما همیشه قدردان این زحمات هستیم.
 

پایان پیام/۴۶


آخرین خبرها
منبع: خبرگزاری هنر آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ