هشدار نسبت به افزایش قیمت خودرو

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/10/949dae6bff03d551a2df25dff1fd058c.jpg

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور نسبت به تبعات افزایش قیمت مواد اولیه اساسی بر قیمت خودروهای تولیدی هشدار داد.

به گزارش ممتازنیوز، آرش محبی‌نژاد اظهار کرد: خودروسازان با وجود ضرر و زیان چند صد میلیارد تومانی با تکلیف وزیر صنعت، معدن و تجارت قیمت محصولات خود را تا پایان سال جاری تثبیت کرده‌اند.
وی با بیان این‌که با این حال با نزدیکی به ایام پایانی سال شاهد زمزمه‌های افزایش قیمت مواد اولیه اساسی صنعت خودرو هستیم، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال تولیدکنندگان پتروشیمی از هم‌اکنون زمزمه‌های افزایش قیمت محصولات خود را آغاز کرده‌اند.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ادامه داد: از آن سو نیز صحبت‌های دیگری درباره افزایش قیمت فولاد و دیگر مواد اولیه اساسی در سال آینده شنیده می‌شود.
وی به ایسنا گفت: تولید قطعه و خودرو با استفاده از مواد اولیه اساسی مانند فولاد، مس و محصولات پتروشیمی صورت می‌گیرد و مطمئنا هرگونه افزایش قیمت آن‌ها رشد قیمت خودروهای تولیدی را به دنبال خواهد داشت.
محبی‌نژاد با بیان این‌که از وزیر صنعت می‌خواهیم از افزایش قیمت مواد اولیه اساسی که اختیار قیمت‌گذاری آن‌ها در دست دولت است جلوگیری کند، تصریح کرد: قیمت مواد اولیه اساسی در سال آینده به جای افزایش باید کاهش یابد زیرا در آن صورت می‌توان به تثبیت قیمت محصولات نهایی مانند خودرو امیدوار بود.

 

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ