هلال احمر داروهای خاص و تک نسخه‌ای را تامین می‌کند

سلامت > عمومی
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران از تامین ۱۰۰ قلم داروی مورد نیاز کشور توسط جمعیت هلال احمر خبر داد.

دکتر ظاهر رستمی با اشاره به جایگاه شناخته شده جمعیت هلال احمر ایران در منطقه و دنیا، به خبرنگار مهر گفت: استراتژی و راهبردی این سازمان، مشارکت موثر در جهت تامین داروی مورد نیاز کشور است.

وی با اشاره به فعالیت ۳ شرکت تجهیزات پزشکی و دارویی در زیرمجموعه سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران، افزود: تامین سهم بالایی از تجهیزات پزشکی یکبار مصرف و تهیه داروهای اساسی و مورد نیاز جامعه، توسط این شرکت‌ها انجام می‌شود.

رستمی با اعلام اینکه نزدیک به ۱۰۰ قلم داروی مورد نیاز کشور اعم از جامدات و مایعات توسط شرکت داروسازی هلال احمر تامین می‌شود، گفت: یکی از اهداف اصلی این سازمان، ارتقای کیفیت تولیدات دارویی است که خوشبختانه در مسیر مطلوبی حرکت می‌کند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران در ارتباط تاثیر تحریم‌ها بر روند تامین داروهای خاص بیماران در کشور، افزود: با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر یک نهاد بین المللی است که با سایر نهادها همکاری راحت‌تری دارد، به عنوان پل ارتباطی با این کشورها توانسته در مواقع ضروری، نسبت به رفع کمبودهای دارویی در داخل کشور، اقدام کند.

رستمی ادامه داد: در واقع، هر وقت که وزارت بهداشت از ما بخواهد نسبت به تهیه و تامین داروهای مورد نیاز و کمیاب در جامعه اقدام کنیم، ما راحت‌تر می‌توانیم این داروها را تامین کنیم.

وی از تامین داروهای تک نسخه‌ای و داروهای خاص توسط هلال احمر خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های این سازمان در سال جاری، تکیه بر منابع انسانی و مدیریت انقلابی در جهت افزایش کیفیت و تولید بیشتر داروهای مورد نیاز کشور است.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ