وزارت iبهداشت : نگران تأمین دارو نباشید

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از واحد مرکزی خبر در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

معاون درمان وزیر iبهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: iبه رغم مشکلاتی که در تأمین ارز مورد نیاز واردات دارو داشتیم ، مردم نباید نگران تأمین داروی مورد نیاز خود باشند.

امامی رضوی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر پس از نشست سالانه انجمن چشم پزشکان افزود: در تولید داخل مشکل نداریم مواد اولیه دارو در کشور موجود است و داروهایی که در کشور تولید می گردد وضع معمول خود را دارد.
وی گفت: درباره بعضی اقلام دارویی که هنوز وارد می گردد و بعضی از آنها مشابه داخلی هم دارد ، مشکل انتقال ارز وجود داشت که بخشی از آن تأمین شد و بخش دیگر هم تأمین می گردد.
معاون درمان وزیر iبهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: امیدواریم قول هایی که درباره تامین ارز داده شده است محقق شود زیرا دارو از ملزومات اصلی است.
امامی رضوی همچنین گفت: اگر iبها های بخش سلامت بموقع تأمین شود مردم می توانند با آسایش بیشتری زندگی نمایند که در سال های قبل دولت و مجلس توجه خوبی iبه این بخش و اختصاص اعتبارات داشته اند.
وی افزود: تکلیف قانونی که در برنامه چهارم هم داشتیم این بود که پرداخت از جیب مردم از ۵۴ درصد iبه کمتر از ۳۰ درصد برسد و باید دولت سهم خود را در پرداخت ها بالاببرد و این تکلیف در قانون دیده شد.
معاون درمان وزیر iبهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: بخشی از آن هم در اعتبارات جاری وزارت iبهداشت و سازمان های بیمه گر دیده می گردد و مجلس بخشی از بودجه های هدفمندی یارانه ها را برای این کار اختصاص داد .
امامی رضوی افزود: امیدواریم با تلاش هایی که می گردد این بخش iبه حوزه سلامت اختصاص داده شود .
بیست و دومین همایش انجمن چشم پزشکان هشت آبان در مرکز همایش های رازی تهران آغاز شد و تا عصر فردا ادامه دارد.


IRIBNews RSS TopNews

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *