پذیره‌‌نویسی ۵۱۰ میلیارد تومانی مهر اقتصاد

گردآوری توسط گروه بیمه ممتاز نیوز

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش سرمایه این بانک به هزار میلیارد تومان، گفت: با توجه به لزوم رعایت نسبت ۵۱ درصدی تامین سرمایه از محل پذیره‌نویسی، در آینده ۵۱۰ میلیارد تومان پذیره‌نویسی خواهیم کرد.

غلامحسین تقی نتاج در گفت‌وگو با  فارس، با اشاره به نصب تابلو تازه این نهاد به نام بانک مهر اقتصاد، اظهارداشت: تابلو حدود ۹۰ درصد شعب بانک به این نام تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه این بانک هنوز به شبکه شتاب متصل نشده است اما با بعضی بانک‌ها ارتباط داخلی برقرار کرده‌ایم، افزود: با بانک مرکزی مکاتبه شده تا بانک مهر اقتصاد هم به این سامانه متصل شود.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه همه اقدامات لازم و مورد نظر بانک مرکزی انجام شده است، گفت: حدود ۸۰۰ شعبه داریم و امیدواریم تا پایان سال ۹۳ سرمایه بانک را از ۴۰۰ میلیارد تومان به بیش از هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

به گفته وی این افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده نقدی تامین خواهد شد.

وی با اشاره به عدم انجام پذیره‌نویسی برای تامین سرمایه بانک، تصریح کرد: اشکال اصل چهل و چهاری که به ما وارد کردند همین مساله بود؛ با توجه به برنامه‌ریزی برای افزایش سرمایه بانک به هزار میلیارد تومان حداقل باید ۵۱۰ میلیارد تومان پذیره‌نویسی کنیم.

نتاج درخصوص میزان تسهیلات پرداختی در ۶ ماهه اول سال جاری، گفت: در این مدت حدود ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که در شرایط محدودیت منابع بانک‌ها، شما چگونه رشد ۴۰ درصدی را تجربه کرده‌اید، اظهارداشت: به سبب اینکه بازگشت اقساط و تسهیلات بانک مهر اقتصاد به طور متوسط سه تا چهار سال است و بانک در خرید املاک و سرمایه‌گذاری‌‌های مستقیم نداشته است، بازگشت منابع سریع‌تر و توان تسهیلات‌دهی بیشتر است.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *