پزشکان زیرمیزی بگیر اخراج می‌شوند

وزیر بهداشت گفت: راه حل اساسی حذف کامل زیرمیزی پزشکان، اجرای کامل برنامه پزشک خانواده و اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان سهم وزارت بهداشت از هدفمندی یارانه‌ها است اما دانشگاههای علوم پزشکی کماکان اگر با موردی از شکایت از زیرمیزی پزشکان برخورد کنند، آنها را اخراج می‌کنند.

به گزارش دریچه خبر ، مرضیه وحید دستجردی در پاسخ به این پرسش که وزارت بهداشت برای حذف پدیده زیرمیزی پزشکان چه اقدامی انجام داده است، توضیح داد: اساس برنامه برخورد با زیرمیزی پزشکان، اجرای کامل برنامه پزشک خانواده است، اجرای این برنامه قطعاً در تمام سطوح عمومی،‌تخصصی و بیمارستانی موجب حذف زیرمیزی پزشکان می‌شود.

وی ادامه داد: گام دوم برای حل این معضل، اختصاص بودجه ۶ هزار میلیارد تومانی سهم وزارت بهداشت از اجرای برنامه هدفمندی یارانه‌هاست که قرار است با اجرای فاز دوم این برنامه اختصاص پیدا کند که در این صورت به کل مسئله زیرمیزی کاملاً حل می‌شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش فارس که آیا با پزشکانی که زیرمیزی می‌گیرند، برخوردی نمی‌شود، گفت: برخورد قهری با پزشکانی که زیرمیزی می‌گیرند، به هر حال از گذشته بوده و کماکان نیز وجود دارد و دانشگاههای علوم پزشکی این افراد را اخراج می‌کردند، الان هم همان روش را دارند ادامه می‌دهند.

وی گفت: اما اساس کار برخورد با پدیده زیرمیزی و برخورد ریشه‌ای با این پدیده نامیمون، حذف رابطه مالی بین پزشک و بیمار است که راه حل  قطعی آن نیز اجرای کامل برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع و و تأمین اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی بخش سلامت است و اگر این اعتبارات تأمین شود و این برنامه اجرا شود، بیماران دیگر هیچ هزینه‌ای را نه به صورت زیرمیزی و نه به صورت رومیزی برای درمان پرداخت نخواهند کرد و کل خدمات سلامت در کشور رایگان می‌شود.


DaricheKhabar.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *